SVET JE TADA UPOZNAO ZVEZDU: Legendarni Koler i 26 godina kasnije pokušava da makar pogledom uhvati Savićevića! (VIDEO)

Tada se videlo da su sila

Tačno na današnji dan pre 26 godina svet je spoznao kakva je u stvari sila bio šampionski tim Crvene zvezde te sezone 1990/1991

Plesali su tada po terenu Mihajlović, Prosinečki, Jugović, Savićević Pančev i ostali, iako je domaćin neočekivano poveo u 24. minutu preko Volfarta.

A onda izjednačenje u pravo vreme, u poslednjem minutu prvog poluvremena, kontra crveno-belih, Binić u prepoznatljivoj akciji centaršutem po zemlji traži Pančeva, a Zvezdina "kobra" klizećim startom sprovodi loptu u mrežu za izjednačenje.

Samo jedan tim je postojao na terenu u nastavku, a to su bili Beograđani, a za to su nagrađeni u 75. minutu. Opet je išla kontra, a Dejan Savićević je pokazao da je u tom trenutku bio najbrži igrač Evrope sa loptom u nogama.

Njegov trk legendarni nemački štoper Jirgen Koler i dalje pokušava da uhvati pogledom.

Ostatak istorije znate, Zvezda je u revanšu u Beogradu onim srećnim autogolom Augentalera izborila 2:2 i plasman u finale, gde su posle penala pobedili Olimpik iz Marseja i ostvarili najveći klupski uspeh na ovim prostorima postavši šampioni Evrope.

BAJERN – CRVENA ZVEZDA 1:2

Minhen, 10. april 1991.

Sudija: Hubert Ferstinger (Austrija).

Stadion: Olimpijski. Gledalaca: 64.000.

Strelci: Volfart u 24. za Bajern, a Pančev u 45. i Savićević u 75. minutu za Crvenu zvezdu.

BAJERN: Auman, Rojter, Pfligler, Koler, Augentaler, Efenberg, Bender (Štrunc), Švabl, Volfart, Ton (Cige), Laudrup

CRVENA ZVEZDA: Stojanović, Radinović, Marović, Jugović, Belodedić, Najdoski, Prosinečki, Mihajlović (Stošić), Pančev, Savićević, Binić (Tošić)

BONUS VIDEO: ESPRESO na treningu omladinaca Brodarca