PREMIJER LIGA: Mitrović pokrenuo Fulam do pobede, Brajton bez milosti prema novajliji!
Aleksandar Mitrović, Foto: Richard Sellers / PA Images / Profimedia

ludi mečevi

Sjajni mečevi širom Engleske u 1. kolu Premijer lige

Objavljeno: 18:18h

Odigrana su još četiri meča 1. kola Premijer lige.

Fudbaleri Brajtona nastavili su sa dobrim rezultatima iz prošle sezone. "Galebovi" su na svom terenu deklasirali novog člana Premijer lige Luton rezultatom 4:1.

Domaćin je poveo u 36. minutu golom Solija Marča. Na 2:0 povisio je sa bele tačke Žoao Pedro u 71. minutu.

Prvi goi za Luton u Premijer ligi postigao je Karlton Moris u 81. minutu, takođe sa penala.

Do kraja meča domaćin golovima Sajmona Adingre i Evana Fergusona stiže do ubedljivih i konačnih 4:1.

Fulam je startovao novu sezonu pobedom u Liverpulu nad Evertonom rezultatom 1:0.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović ušao je u drugom poluvremenu u igru sa klupe i pomogao je svom timu da stigne do pobede. On je sjajno pokrenuo akciju koja je dovela do pobedonosnog gola Bobija De Kordove Rida.

Everton će imati za čim da žali, pošto je proopustio ogroman broj šansi, pa je golman Fulama Bernd Leno bio igrač utakmice.

U preostala dva susreta, Bornmut i Vest Hem su na Din kortu odigrali nerešeno 1:1, dok je Kristal Palas savladao novajliju Šefild junajted na Bramal Lejnu rezultatom 1:0.

Od 18:30 na programu je duel između Njukasla i Aston Vile koji će zatvoriti subotnji program.