BAHAR PRAVI MOĆNU MAŠINU: Zvezda SRUŠILA Zenit u Sankt Peterburgu!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: FOTO: FK Crvena zvezda

SJAJAN REZULTAT

Veliki trijumf srpskog šampiona u Rusiji

Objavljeno: 20:44h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zenit u Sankt Peterburgu rezultatom 2:1 u prvom meču Premijer kupa.

Crveno-beli su tako dobili ogromne šanse da osvoje pvaj pripremni turnir i nagradu od 500.000 evra.

Ruski velikan je u prvom meču na turniru savladao Nefči rezultatom 3:1, a srpski šampion će upravo svoj narednu duel odigrati protiv Azerbejdžanaca (8. jul).

Barak Bahart je dosta kombinovao tim za ovaj meč, pa je Srđan Mijailović igrao štopera ,a Stefan Mitrović tzv. levog vingbeka.

U startnih 11 šansu su dobili i mladi igrači poput Strahinje Erakovića, Marka Stamenića, Jovana Mijatovića i Koste Nedeljkovića, a od starta se na terenu našao i novopridošli Piter Olajinka koji je bio najbolji na terenu u prvih 45 minuta.

Nigerijac je konstantno pravio probleme odbrani Zenita, što svojim prodorima, što proigravanjem saigrača. On je uspeo da izbori i penal, ali je on kasnije poništen zbog ofsajda.

Nije uspeo da stigne do gola, ali jeste Mirko Ivanić u 40. minutu posle preciznog centaršuta Mitrovića. Ivaniću je ostalo da samo glavom prosledi loptu u mrežu domaćina.

Zvezda jeste odigrala dobar meč, ali daleko od toga da je sve bilo savršeno. To se najbolje videlo sredinom prvog poluvremena kada je Gelor Kanga izgubio loptu u opasnoj zoni i otvorio kontru rivali. Posle karambola u šesnaestercu lopta je došla do Matea Kasijere čiji je udarac fantastično zaustavio Omri Glazer.

Omri Glazer
Omri Glazerfoto: FOTO: FK Crvena zvezda

To je ujedno bilo i sve zanimljivo u prvom poluvremenu.

Zenit je zaigrao bolje u nastavku i u 62. minutu je pogotkom Du Keiroša izjednačio na 1:1.

Naravno da nije sve bilo med i mleko za Zvezdu, koja je i ovoga puta pokazala „dečije bolesti“ viđene u prošloj sezoni. Konkretno Gelor Kanga koji je izgubio loptu u opasnoj zoni i tako otvorio kontru protivnika koja je izrodila njihovu najbolju šansu u prvom poluvremenu.

Nakon „karambola“ u šesnaestercu gostiju, lopta je stigla do Kasijere koji šutira iz neposredne blizine, ali njegov udarac maestralno brani Omri Glazer.

To su ujedno i bila glavna dešavanja u prvom poluvremenu.

U nastavku je Zenit uspeo da stigne do izjednačenja u 62. minutu i to debitantskim pogotkom Du Keiroša.

Bio je na pravom mestu na ivici šesnaesterca kada ga je igrač pronašao, a ovaj udarcem u kontra ugao zatresao mrežu „markiranog“ Glazera.

Oba tima su pokušala da izbegnu odlazak u penal seriju, a upravo je penal i rešio pitanje pobednika.

Kings Kangva je oboren u šesnaestercu, a odgovornost je preuzeo rezervista Žan Filip Kraso.

On je bez problema postigao prvenac u dresu Zvezde i doneo svom timu pobedu.

Zvezdu za četiri dana očekuje duel sa Nefčijem, dok će učešće u ovom takmičenju okončati 12. jula duelom protiv Fenerbahčea, koji tek treba da odigra svoj prvi meč na istom.