HRVATSKA U FINALU LIGE NACIJA: Holanđani u 96' izborili produžetke pa pali na svom 'De kajpu'!
Bruno Petković postiže gol za 3:2, Foto: EPA/Koen Van Weel

liga nacija, polufinale

Fudbalska reprezentacija Hrvatske se plasirala u finale Lige nacija pobedom posle produžetaka nad domaćinom Holandijom - 4:2 (2:2, 0:1).

Na stadionu "De kajp" u Roterdamu, domaćin je vodio posle prvog poluvremena golom Donjela Malena u 34. minutu.

"Vatreni" su u nastavku preokrenuli. Najpre je Andrej Kramarić izjednačio u 55. minutu iz penala, da bi Mario Pašalić u 76. doneo vođstvo gostima.

"Lale" su izborile pridužetke pogotkom Noe Langa u šestom minutu nadoknade.

Ipak, Bruno Petković je doneo novo i odlučujuće vođstvo Hrvatskoj u 98. minutu.

Luka Modrić je overio pobedu golom iz penala u 116. minutu.

Trećeplasirana selekcija sa SP u Kataru će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Italija - Španija koji je na programu u četvrtak od 20.45.