RODRI ZA ISTORIJU MANČESTER SITIJA! "Građani" pobedili Inter i osvojili prvu evropsku krunu (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Mančester sitija sa peharom, Foto: EPA/TOLGA BOZOGLU

FINALE LIGE ŠAMPIONA

Objavljeno: 00:49h
Završeno
22:55h

Fudbaleri Mančester sitija novi su prvaci Evrope! "Građani" su osvojili istorijsku, prvu titulu u Ligi šampiona pošto su pobedili Inter sa 1:0.

Trenutak odluke videli smo u 68. minutu kada je Rodri natrčao na loptu i poslao precizan hitac sa 20 metara uz stativu u mrežu.

Došao je Pep Gvardiola na klupu tima sa Etihada u julu 2016. godine i posle sedam godina ispunio najveću želju vlasnika iz UAE i navijača.

Ne samo da je došao do "ušatog" trofeja, već je došao i do triple krune pošto je prethodno ove sezone podigao pehare Premijer lige i FA kupa.

To je jedino u engleskom fudbalu uspelo generaciji Aleks Fergusona u Mančester junajtedu u sezoni 1998/99.

1 / 8 Foto: EPA/MARTIN DIVISEK

Bernardo Silva je na početku imao opasan šut, a potom smo videli puno grešaka i nesigurnost u redovima novog prvaka Evrope.

Nero-azuri su "osetili krv", a u 26. minutu Ederson je pogrešio i gol je ostao prazan. Ipak, Nikolo Barela nije lepo gađao sa 30 metara.

Samo 60 sekundi prva šansa za Erlinga Holanda, ali je Andre Onana ušao u šut i sigurno intervenisao.

U 36. minutu usledio je problem za fudbalera iz plavog dela Mančestera pošto je Kevin de Brujne morao da izađe iz igre zbog povrede.

U nastavku meča Manuel Akanđi je pogrešio i propustio loptu bez razloga, iako je Ederson bio predaleko udaljen.

Lautaro Martinez je presekao tu loptu, bio je sebičan, pokušao iz mrtvog ugla, ali nije uspeo da savladala Brazilca.

A onda trenutak odluke. Pas Akanđija iza leđa odbrane italijanskog velikana, ali nije pronašao Bernarda Silvu.

Odbitak je "pokupio" Rodri i zakucao sa 20 metara za 1:0!

Slavlje fudbalera Mančester sitija
Slavlje fudbalera Mančester sitijafoto: EPA/MARTIN DIVISEK

Dva minuta kasnije neverovatna šansa za Inter! Dimarko je pogodio prečku posle udarca glavom, a lopta mu se odbila, ali je ista udarila u Lukakuu.

U 88. minutu ponovo je u centru pažnje bio Romelu Lukaku, ali je Belgijanac glavom pogodio Edersona u koleno sa pet metara.

Posle nadoknade od pet minuta, Šimon Marčinjak svirao je kraj utakmice i usledilo je slavlje igrača i navijača Mančester sitija u Istanbulu.

Spomenimo i to da je Pep Gvardiola treći put postao prvak Evrope posle dve krune sa Barselonom u sezonama 2008/09 i 2010/11.

A post shared by Manchester City (@mancity)

00:58

Fantastična atmosfera na finalu Lige šampiona

Izmena: 00:49h
22:52h

90+5. minut - Žuti karton i za Simonea Inzagija, trenera Intera.

Istorija za Mančester siti! "Građani" su pobedili Inter sa 1:0 i osvojili svoju prvu Ligu šampiona!

22:50h

90+2. minut - Žuti kartoni za Holanda i Onanu. Norvežaninu zbog faula, a Kameruncu jer je odgurnuo napadača. Požuteo je i Ederson.

22:49h

90. minut - Ponovo je probao Lukaku. Ovoga puta lopta odlazi pored gola. Nadoknada vremena pet minuta.

22:45h

88. minut - Ponovo je veliku šansu propustio Inter! Lukaku je šutirao glavom, a lopta je pogodila Edersona u koleno.

Potom je zamalo autogol, ali je Ruben Dijaš rizikovao i izbacio loptu u korner posle kog nije bilo opasnosti po gol "građana."

22:43h

84. minut - Mhtarijan je na terenu umesto Čalhanoglua, dok je Dambrozio zamenio Darmijana.

22:42h

83. minut - Voker menja Stounsa. Žuti karton za Lukakua.

Detalj sa finala Lige šampiona
Detalj sa finala Lige šampionafoto: EPA/MARTIN DIVISEK
22:40h

77. minut -  Foden je izašao jedan na jedan sa Onanom, ali je šutirao pravo u njega.

22:34h

75. minut - Kod Intera, Bastoni ustupa mesto Gosensu, dok Belanova menja Damfrisa.

22:32h

73. minut - Ostavio je Lautaro loptu Lukakuu. Romelu je ušao u šesnaesterac, šutirao kroz noge Dijasu, ali je siguran Ederson.

22:29h

70. minut - Koliko sreće za Mančester siti! Dimarko je probao da lobuje Edersona i pogodo je prečku.

Potom je usledio odbitak i novi pokušaj glavom Dimarka, ali je Lukaku "spasio" rivala jer je lopta njega pogodila.

22:27h

68. minut - GOOOOOL! Rodri! Mančester siti vodi protiv Intera! Natrčao je Španac na loptu i sa 20 metara poslao loptu u mrežu uz stativu.

22:23h

64. minut - Prvi korner za Mančester siti. Izveo je prekid Griliš, ali je Stouns faulirao Bastonija.

22:20h

59. minut - Žuti karton Barela zbog starta nad Fodenom.

22:18h

58. minut - Pad koncetracije Akanđija koji je prepustio loptu Edersonu, a istu je preuzeo Lautaro, ali nije mogao da šutira.

Činjenica da je Martinez imao Lukakua samog u sredini, ali nije bilo pasa.