DIBALA POSLAO "SVOJ" JUVENTUS U LIGU KONFERENCIJA! Verona i Specija u plej-ofu za opstanak (VIDEO/FOTO)
Slavlje Paula Dibale posle utakmice Rome i Specije, Foto: EPA/GIUSEPPE LAMI

SERIJA A, 38. KOLO

Atalanta se vratila u Evropu, Bolonja srušila Leće u gostima u 96. minutu

Objavljeno: 00:13h

Završena je i Serija A posle 38 kola, a šampion Napoli proslavio je odavno osvojenu titulu pobedom nad Sampdorijom u Napulju.

Odavno se znalo da će u Ligu šampiona pored "azura", Lacio, Inter i Milan koji je pobedio na San Siru Veronu sa 3:1 i gosti će morati u plej-of za opstanak.

Roso-neri su slavili golovima Olivijea Žirua u 45+2. iz penala i Rafaela Leaa u 85. i 90+2. minutu.

Kod gostiju iz grada Romea i Julije radovao se kapiten Davide Faraoni kada je u 72. minutu pogodio za 1:1, a asistent je bio Darko Lazović.

Atalanta je peta na kraju, a savladala je Moncu sa 5:2 na krilima Teuna Kopmajnersa koji je upisao het-trik uz jednu asistenciju.

Holanđanin se radovao u 12, 45+1. i 79. minutu, a precizni su bili i Rasmus Vinter Hojlud u 74. i Luis Murijel u 90+2. minutu.

Gosti su se radovali preko Andree Kolpanija u 51. minutu za 2:1 i Andree Petanje za 4:2.

Juventus ide u plej-of za Ligu konferencija, iako je bio bolji od Udinezea na gostovanju golom Federika Kjeze u 68. minutu.

Filip Kostić igrao je prvih 45 minuta, dok Dušan Vlahović zbog povrede nije bio ni na klupi, a kod domaćina Lazar Samardžić je proveo ceo meč na terenu.

Roma je uspela da overi Ligu Evropu i ostavi "staru damu" bez ovog takmičenja pobedom nad Specijom od 2:1.

Dimitris Nikolaou doveo je goste u vođstvo u šestom minutu, a izjednačio je Nikola Zalevski u 43. minutu.

Trijumf je iz penala doneo Paulo Dibala u 90. minutu, inače bivši fudbaler bjanko-nera, a Speciju poslao u plej-of za opstanak protiv Verone.

Kod "vučice", Mile Svilar odigrao je čitavu utakmicu, dok je Nemanja Matić ušao sa klupe u 64. minutu.

Pet golova videli smo na susretu Lećea i Bolonje gde su gosti slavili 3:2, iako su gubili sa 1:0 na poluvremenu.

Prvo je pogodio Lamek Banda u 17. minutu, a izjednačio je Marko Arnautović u 58. minutu, a preokrenuo je Džošua Zirkzee u 81. minutu.

Domaćin je poravnao u 88. minutu preko Remija Oudina, a u šestom minutu nadoknade usledio je hladan tuš preko Luisa Fergusona.