TERZIĆ ASISTENT! Fiorentina slavila na gostovanju pred finale Lige konferencija (FOTO)
Radost Alekse Terziča sa saigračima, Foto: EPA/SERENA CAMPANINI

SERIJA A, 38. KOLO

Nikola Milenković i Luka Jović ceo meč na klupi za rezerve, Aleksa je odigrao čitavu utakmicu uz žuti karton u sedmom minutu

Fudbaleri Fiorentine pobedom su završili sezonu u italijanskoj Seriji A pošto su savladali Sasuolo na gostovanju sa 3:1 u 38. kolu.

"Ljubičasti" su slavili golovima Artura Kabrala u 46, Rikarda Saponare u 79. i Nikolasa Gonzaleza u 83. minutu.

Detalj sa utakmice Sasuola i Fiorentine
Detalj sa utakmice Sasuola i Fiorentinefoto: EPA/SERENA CAMPANINI

Kod drugog pogotka "viole", asistent je bio naš Aleksa Terzić koji je odigrao celu utakmicu i dobio žuti karton u sedmom minutu.

Nikola Milenković i Luka Jović čitav meč presedeli su na klupi, a uskoro bi mogli da dobiju novog saigrača iz Srbije.

Duel Domenika Berardija i Alekse Terzića
Duel Domenika Berardija i Alekse Terzićafoto: EPA/SERENA CAMPANINI

Kod domaćina za 1:1 precizan je bio Domeniko Berardi u 71. minutu, ali je Sasuolo susret završio sa dva igrača manje.

Ruan je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 81. minutu kod rezultata 2:1, dok je Rožerio direktno pocrveneo u 88. minutu kada je sve bilo gotovo.

Srbi i saigrači iz Firence 7. juna od 21 čas u Pragu protiv Vest Hema igraju za evropski trofej u Ligi konferencija.