BAHAR TRLJA RUKA! Zvezdina želja dala dva gola u prvom poluvremenu (VIDEO/FOTO)
Barak Bahar na promociji, Foto: Starsport

NEMA NAMERU DA STANE

Otkako je čuo za interesovanje crveno-belih, napadač je upisao šest pogodaka na četiri utakmice u nacionalnom prvenstvu i sada je na koti 14

Barak Bahar promovisan je u ponedeljak kao novi trener Crvene zvezde i vodiće crveno-bele u grupnoj fazi Lige šampiona.

Izraelski stručnjak i Zvezdan Terzić, generalni direktor crveno-belih govorili su i o pojačanjima, a čelnik je istakao da je blizu dovođenje dvojice napadača.

Barak Bahar i Zvzedan Terzić na promociji
Barak Bahar i Zvzedan Terzić na promocijifoto: Starsport©

Kao prvi pik tokom proleća važio je Žan-Filip Kraso, potom je ponovo aktuelan postao Mateo Kasijera iz Zenita, a zatim i Siril Desers iz Kremonezea.

Ipak, iz trećeg u drugi, a onda i prvi plan iskočio je Emanuel Late Lat (24), pozajmljeni špic Atalante koji dominira u Sent Galenu.

Barak Bahar na promociji
Barak Bahar na promocijifoto: Starsport©

Momak rođen u Obali Slonovače tokom jeseni je igrao prilično dobro, ali je postao nemilosrdan otkako se čulo za interesovanje kluba sa Marakane.

Od tada je postigao šest golova na četiri utakmice u nacionalnom prvenstvu što je ukupno 14, a ima ukupno 16 u sezoni računajući i nacionalni Kup.

Emanuel Late Lat
Emanuel Late Latfoto: Daniela Porcelli/SPP-JP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Poslednja "žrtva" bio je Sion na domaćem terenu u pobedi od 4:0, a sjajan period započet je sa dva hica protiv Bazela.

Potom su "nastradali" Lucern i Grashopers (uz promašeni penal), a u ponedeljak je bio posebno raspoložen u prvom poluvremenu.

Emanuel Late Latfoto: Eibner-Pressefoto/Grant Hubbs / imago sportfotodienst / Profimedia

U četvrtom minutu je posle auta odigrao glavom do Akola, a potom na snagu osvojio loptu pored dvojice štopera i poslao loptu u mrežu.

Samo 16 minuta kasnije pre svega dobrim kretanjem se odvojio od centralnih bekova i lepo odigrao u dubinu i plasirao loptu u dalji ugao.

U 71. minutu je zamenjen i usledile su ovacije čitavog stadiona.