PARI SEN ŽERMEN NOVI-STARI ŠAMPION! Parižani prestigli Sent Etjen po titulama u Francuskoj (VIDEO)
Slavlje fudbalera Pari Sen Žermena, Foto: EPA/TERESA SUAREZ

LIGA 1, 37. kolo

Kristof Galtije došao do drugog zvanja najboljeg u zemlji u tri godine (u sezoni 2020/21 prvi je prošao kroz cilj sa Lilom)

Fudbaleri Pari Sen Žermena su novi-stari osvajači Lige 1 i tako su došli do 11. krune šampiona Francuske i sada imaju jednu više od Sent Etjena.

Kristof Galtije je došao do druge titule u tri godine (u sezoni 2020/21 bio najbolji sa Lilom).

Parižani su na gostovanju odigrali 1:1 sa Strazburom u pretposlednjem, 37. kolu i sada rundu pred kraj imaju četiri boda više od Lansa.

Domaćin je remijem matematčki došao do opstanka golom Kevina Gameira u 79. minutu, a prethodno je pogodio Lionel Mesi u 59. minutu.

Lans, kao najprijatnije iznenađenje ide u Ligu šampiona kao druplasirani pošto je pobedio Ažaksio 3:0.

Pogoci su bili delo Dejvera Mačada u 16, Adrijena Tompsona u 22. i Luisa Opende u 35. minutu iz penala.