BIVŠI KLUB RADOMIRA ANTIĆA U PREMIJER LIGI! "Šeširdžije" u elitnom rangu posle 31 godine (FOTO)
Slavlje fudbalera Lutona na Vembliju, Foto: Katie Chan / Actionplus / Profimedia

PLEJ-OF ČEMPIONŠIPA

Klub iz predgrađa Londona pobedio Koventri u utakmici koja se smatra za najbogatiju u svetu fudbala

Objavljeno: 00:48h

Fudbaleri Luton Tauna poslednji su učesnik Premijer lige za narednu sezonu posle pobede nad Koventri sitijem na penale na Vembliju pred 86.000 ljudi.

Klub iz predgrađa Londona slavio je 6:5 posle izvođenja jedanaesteraca, a poslednji put u elitnom rangu bio je u sezoni 1991/92.

U 12. minutu Tom Lokir, kapiten Lutona pao je na travu i prebačen je u bolnicu, ali je stigla informacija da je igrač bolje i da komunicira sa porodicom.

Novi učesnici Premijer lige poveli su u 23. minutu golom Džordana Klarka, a izjednačio je Gustavo Hamer u 66. minutu.

U produžecima nije bilo pogodaka, dok je jedini sa bele tačke bio tragičar Fenketi Dabo.

Podsetimo, za Luton je od leta 1980. do leta 1984. godine 100 utakmica uz devet golova odigrao legendarni i nažalost preminuli Radomir Antić.

"Šeširdžije" su zaradili oko 170.000.000 funti u susretu koji se smatra za najbogatiji u svetu fudbala.