ČUKA KIKSNULA: TSC nadomak Lige šampiona!
Fudbaleri TSC-a, Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

DRAMA

Objavljeno: 23:04h

Fudbaleri TSC-a napravili su ogroman korak ka drugom mestu i plasmanu u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ekipa iz Bačke Topole savladala je u gostima Novi Pazar rezultatom 4:1 u okviru 6. kola plej-ofa Superlige Srbije.

U isto vreme, Čukarički je odigrao samo 1:1 u komšiluku protiv Voždovca, pa uoči poslednjeg kola TSC ima dva boda viška od Brđana.

Izabranici Žarka Lazetića su se dugo mučili protiv Novog Pazara. Posle prvih 45 minuta golova nije bilo, ali su gosti u nastavku čak četiri puta pronašli put ka mreži rivala.

Nemanja Petrović je u 53. minutu pogodio za 1:0, a četiri minuta kasnije Aranđel Stojković je povisio na 2:0.

U 67. minutu bilo je 3:0 posle gola Petra Ratkova, a Stefan Vukić je u 78. minutu svojim golom doneo 4:0 gostima.

Novi Pazar je do kraja susreta samo uspeo da ublaži poraz, a gol je postigao Bojica Nikčević sa bele tačke nadoknadi drugog poluvremena.

Što se tiče meča na Voždovcu, Čukarički je poveo već u 12. minutu pogotkom Stefana Tomovića.

U nastavku smo videli po jedan poništen gol na obe strane, ali i crveni karton za igrača gostiju Samboa Sisoka.

Voždovac je brojčanu nadmoć iskoristio i golom Danila Teodorovića u 90. minutu stigao do boda.

Slavlje fudbalera Voždovca posle izjednačujućeg gola
Slavlje fudbalera Voždovca posle izjednačujućeg golafoto: Starsport

U poslednjem kolu Čukarički dočekuje Radnički Kragujevac, dok će TSC igrati protiv Vojvodine i biće mu dovoljan bod kako bi došao do drugog mesta.

Novi Pazar će gostovati Zvezdi u meču bez rezultatskog značaja, a isti slučaj biće i sa utakmicom između Partizana i Voždvoca u Humskoj 1.