STANKOVIĆ PRIMIO PETARDU NA SAN SIRU! Milan bez milosti prema budućem drugoligašu (FOTO)
Dejan Stanković na utakmici Milana i Sampdorije, Foto: EPA/MATTEO BAZZI

SERIJA A, 36. KOLO

Sve što je Sampdorija uspela da uradi je gol legendarnog kapitena Fabija Kvaljarele kada je izjednačio na 1:1

Objavljeno: 23:59h

Fudbaleri Milana razbili su Sampdoriju trenera Dejana Stankovića sa 5:1 u 36. kolu Serije A na San Siru.

Đenovljani su nedavno i matematički ispali u Seriju B, a roso-neri su trijumfom zadržali nadu za Top četiri i plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Detalj sa utakmice Milana i Sampdorije
Detalj sa utakmice Milana i Sampdorijefoto: EPA/MATTEO BAZZI

Rafael Leao doveo je domaćina u vođstvo u devetom minutu, a u 20. je izjednačio Fabio Kvaljarela, legendarni kapiten gostiju.

Ipak, do kraja prvog poluvremena bilo je 3:1 golovima Olivijea Žirua u 23. i 29. minutu iz penala.

Slavlje fudbalera Milana
Slavlje fudbalera Milanafoto: EPA/MATTEO BAZZI

U nastavku Brahim Dijaz povećava na 4:1, a konačan rezultat za het-trik postavio je Olivije Žiru u 68. minutu.

Milan mora da se nada kiksu Lacija jer nebesko-plavi trijumfom nad Udinezeom na gostovanju od 20.45 mogu da odu na plus četiri.