TOTALNI RASPAD SISTEMA: Brajton RAZBIO Arsenal, Siti na pobedu od titule!
Hulio Enciso postiže vodeći pogodak na Emirejtsu, Foto: Andrew Fosker / Shutterstock Editorial / Profimedia

OPROŠTAJ

Klub iz Severnog Londona na svom terenu je izgubio od Brajtona rezultatom 3:0

Fudbaleri Arsenala do samo pre nekoliko nedelja bili su ubedljivo na čelu Premijer lige, a sada dva kola pre kraja ostali su maltene bez ikakvih šansi da se dočepaju dugo čekanog trofeja.

Klub iz Severnog Londona na svom terenu je izgubio od Brajtona rezultatom 3:0, pa sada ima četiri boda manje i meč više u odnosu na Mančester siti, kome sad samo treba još jedan trijumf kako bi stigao do novog šampionskog pehara.

Sa druge strane, izabranici Roberta de Zerbija napravili su ogroman korak ka plasmanu u Ligu Evrope, ali su i ostali u trci za Ligom šampiona.

Gosti sa Ameksa poveli su Hulija Encisa na startu drugog poluvremena. Arsenal je neuspešno pokušavao da dođe do izjednačenja.

Domaćin je teško stvarao prilike, dok je Brajton bio dosta opasan iz kontra napada.

Sve je bilo gotovo u 86. minutu, kada je rezervista Deniz Undav prelepo lobovao nemoćnog Arona Remzdejla.

Konačan rezultat svojim prvim golom u Premijer ligi postavio je Pervis Estupinjan u 96. minutu.