NEMA IM RAVNIH: Siti ZGROMIO Everton i stigao na korak od nove titule u Premijer ligi!
Erling Haland, Foto: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

RUTINA

Fudbaleri Mančester sitija napravili su još jedan džinovski korak ka novom osvajanju Premijer lige.

"Građani" su u okviru 36. kola Premijer lige lako i ubedljivo savladali Everton u Liverpulu rezultatom 3:0.

Izabranici Pepa Gvardiole sada imaju četiri boda više i meč manje u odnosu na drugoplasirani Arsenal.

Mučili su se gosti sa Etihada u prvom poluvremenu. Everton je imao ogromnu priliku preko Mejson Holgejta u 35. minutu, ali je Englez šutirao neprecizno.

Kazna je stigla dva minuta kasnije kada je Ilkaj Gundogan postigao svoj novi gol, a već u 39. minutu bilo je 2:0, nakon što je glavom pogodio Erling Haland.

U nastavku meča Siti je spustio tempo, te smo videli samo još jedan gol Gundogana za konačnih 3:0.

Mančesterski velikan će u sredu dočekati Real Madrid u revanš meču polufinala Lige šampiona.

U drugom duelu 36. kola Premijer lige koji je odigran u isto vreme, Brentford je u malom derbiju Londona pobedio Vest Hem na svom terenu rezultatom 2:0.

Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a strelci su bili Brajan Mbeumo i Janik Visa.

01:42

MITROVIĆ HEROJ FULAMA: Srbin postigao jedini gol u pobedi nad Lesterom i izjednačio svoj rekord u Premijer ligi!