MITROVIĆ OBELEŽIO DAN U PREMIJER LIGI: Fulam rutinski sa Sautemptonom - Junajted srušio Vulvse
Mitrović slavi gol, Foto: James Marsh / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga!

Zanimljivo popodne u Engleskoj

Objavljeno: 18:18h

U terminu od 16 časova engleske Premijer lige je odigrano pet mečeva, a pobede su odnele ekipe Fulama, Mančester junajteda, Aston Vile i Kristal Palasa, dok je jedan meč završen nerešenim rezultatom.

Centralna figura je definitivno bio srpski napadač Aleksandar Mitrović koji se vratio posle osam mečeva suspenzije i odmah postigao gol protiv Sautemptona za 2:0, što je bio i konačan rezultat.

Nije Mitrovića na terenu bilo sve do 65. minuta, a onda je pokazao kakav je strelac.

Samo sedam minuta po ulasku na teren, posle centaršuta sa desne strane, u padu je glavom poslao loptu u mrežu za 0:2.

Pre toga je Vinisijus u 48. minutu doneo prednost ekipi Marka Silve. Mitroviću je ovo bio 13. gol u sezoni u svim takmičenjima i 12. u Premijer ligi.

Fudbaleri Mančester junajteda su na Old Trafordu pobedili Vulverhempton sa 2:0.

Bio je to jubilarni, 20. ligaški trijumf Junajteda ove sezone kojim su pobegli Liverpulu na četiri boda.

Junajted je poveo u 32. minutu, tada je posle kombinacije Bruna Fernandeša i Antonija, Marsijalu ostalo samo da ubaci loptu u mrežu.

Junajted - Vulverhempton
Junajted - Vulverhemptonfoto: Tim Goode / PA Images / Profimedia

Konačno, u nadoknadi posle brze kontre, mladi Alehandro Garnaćo je u četvrtom minutu nadoknade pogodio za konačnih 2:0.

Aston Vila je kod kuće pobedila Totenhem sa 2:1, gostima je u sedmom minutu nadoknade poništen gol zbog ofsajda.

Na Stamford bridžu Čelsi igrao sa Notingem Forestom, na kraju po dva gola Sterlinga sa jedne i Avoniđija sa druge strane za 2:2.

Kristal Palas je golovima Ezea u 38. i 58. minutu došao do bodova protiv Bornmuta.