DRAMATIČAN MEČ ZA POČETAK KOLA: Podela plena između Lidsa i Njukasla! (FOTO)
Detalj sa utakmice Lids - Njukasl, Foto: Anna Gowthorpe / Shutterstock Editorial / Profimedia

VIĐENO ČAK TRI PENALA

Rezultat je na kraju bio 2:2

Objavljeno: 16:25h

Fudbaleri Lidsa i Njukasla odigrali su nerešeno 2:2, u prvoj utakmici 36. kola Premijer lige.

Lids je poveo u sedmom minutu golom Luka Ejlinga, a nakon toga je domaći tim propustio veliku šansu da duplira prednost pošto Patrik Bamford u 28. minutu nije iskoristio penal.

Umesto toga, Njukasl je najpre u 31. minutu izjednačio pogotkom Kaluma Vilsona sa bele tačke, a isti igrač je u 69. minutu, ponovo sa penala, doneo vođstvo gostima.

Konačan rezultat je u 79. minutu postavio Rasmus Kristensen.

Domaći tim je utakmicu završio sa igračem manje na terenu pošto je Firpo dobio drugi žuti karton u 91. minutu.

Fudbaleri Lidsa će u narednom kolu Premijer lige gostovati Vest Hemu, a ekipu Njukasla čeka meč protiv Brajtona na domaćem terenu.