SITI PONOVO NA VRHU: Haland i Alvarez srušili Fulam, Junajted i Njukasl blizu LŠ!
Fudbaleri Mančester sitija, Foto: igel Keene/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

GRAĐANI SE PITAJU

Izabranici Pepa Gvardiole sada imaju bod više i meč manje u odnosu na drugoplasirani Arsenal

Objavljeno: 17:14h

Od 15 časova odigrana su još četiri meča 34. kola Premijer lige.

Posle dugo vremena Mančester siti se vratio na čelo tabele pobedom nad Fulamom na Krejven Kotidžu rezultatom 2:1.

Izabranici Pepa Gvardiole sada imaju bod više i meč manje u odnosu na drugoplasirani Arsenal i sve je u njihovim rukama u završnici engleskog prvenstva.

Sve što je bilo vredno pomena videli smo u prvih 45 minuta. Siti je poveo golom Erlinga Halanda sa bele tačke u 3. minutu nakon što je Tim Rim neporezno oborio Hulijana Alvareza.

Ipak, u 15. minutu šok za goste i izjednačenje domaćina na 1:1. Sjajan napad je izveo Fulam, a gol je postigao Karlos Vinisijus, koji menja suspendovanog Aleksandra Mitrovića.

Ređao je Mančester šanse, ali je Bernd Leno sve branio. U 36. minutu nemački golman je, ipak, bio nemoćan nakon perfektnog udarca Hulijana Alvareza sa dvadesetak metara, pa su gosti poveli sa 2:1.

U nastavku Siti je spustio tempo i promena više nije bilo.

Mančester junajted i Njukasl su novim pobedama maltene obezbedili mesto u Ligi šampiona. Svrake su posle preokreta savladale poslednji Sautempton sa 3:1, dok su Crveni đavoli sa minimalnih 1:0 bili bolji od Aston Vile.

Bornmut je rezultatom 4:1 pregazio Lids i skoro sigurno obezbedio opstanak u društvu najboljih.

Od 17:30 na programu je poslednji meč dana, a u velikom derbiju engleskog i evropskog fudbala na Enfildu će se sastati Liverpul i Totenhem.