HET-TRIK KARIMA BENZEME! Treći u aprilu za četvrto mesto u istoriji španskog prvenstva (FOTO)
Karim Benzema slavi golove, Foto: Alberto Gardin / LiveMedia / imago sportfotodienst / Profimedia

PRIMERA, 32. KOLO

Kapiten Real Madrida ima 236 golova na 436 mečeva u Primeri

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Almeriju sa 4:2 u 32. kolu Primere, kapiten Karim Benzema u prvom poluvremenu upisao je het-trik.

Francuz je tako došao do trećeg het-trika u sezoni i aprilu i sa 236 golova na 436 mečeva postao četvrti najbolji strelac u istoriji španskog prvenstva.

Benzema je bio preczan u petom,17. i 42. minutu, a četvrti pogodak bio je delo Rodriga u 47. minutu.

Gosti su se radovali preko Lazara u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Lukasa Robertonea u 61. minutu.

Nešto ranije Elče je sa 4:0 razbio Rajo Valjekano pogocima Moreneta u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Bojea u 52, Fidela u 53. i Gumbo u 72.