SITI NAPRAVIO VELIKI KORAK KA ODBRANI TITULE: Arsenal bled u derbiju sezone! (FOTO)
Detalj sa utakmice Mančester siti - Arsenal, Foto: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

PREMIJER LIGA, 33. KOLO

Dvostruki strelac na meču bio je Kevin de Brujne

Objavljeno: 01:44h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Arsenala sa 4:1, u utakmici 33. kola Premijer lige, i napravili veliki korak ka odbani titule.

Sve je počelo u sedmom minutu kada je Kevin de Brujne, na asistenciju Erlinga Halanda, doveo Siti u vođstvo, da bi Belgijanac u prvom minutu nadoknade vremena asistirao Džonu Stonsu koji je pogodio za 2:0 pred odlazak na odmor.

De Brujne je u 54. minutu, ponovo na asistenciju Halanda, drugi put na meču poslao loptu u mrežu gostuju, da bi Rob Holding u 86. minutu smanjio na 3:1.

Ispostavilo se da je to bio utešan pogodak za Arsenal, pošto je tačku na ovaj meč stavio je Haland golom u 95. minutu.

Siti je upisao 23. pobedu od početka šampionata i sada ima 73 boda, samo dva manje od prvoplasiranog Arsenala, s tim da tim Pepa Gvardiole ima dva meča manje.

Fudbaleri Sitija će u narednom kolu Premijer lige gostovati Fulamu, dok će će Arsenal dočekati Čelsi.

U ostalim mečevima koji su odigrani u sredu postignuti su sledeći rezultati: Notingem Forest - Brajton 3:1, Čelsi - Brentford 0:2 i Vest Hem - Liverpul 1:2.