POTPUNA LUDNICA NA ENFILDU: Liverpul i Notingem priredili spektakl!
Fudbaleri Liverpula, Foto: EPA/ Peter Powell

GOLEADA!

Objavljeno: 18:17h

Fudbaleri Liverpula savladali su na Enfildu Notingem Forest rezultatom 3:2 u okviru 32. kola Premijer lige.

Izabranici Jirgena Klopa žestoko su se namučili sa ekipom koja se grčevito bori za opstanak.

Posle prvog poluvremena bilo je 0:0, a onda je u nastavku usledila prava fudbalska rapsodija.

Diogo Žota je u 47. minutu posle kornera doneo prednost Liverpulu, ali je dvostruki šampion Evrope izjednačio samo četiri minuta kasnije preko Nika Vilijamsa, koji ovaj pogodak nije proslavio zbog toga što je u prošlosti nosio dres Redsa.

Ipak, prošlo je ponovo samo četiri minuta, a domaćin je poveo sa 2:1. Ponovo je bio strelac Žota, koji se sjajno snašao i savladoa nemoćnog Kejlora Navasa.

Notingem se nije predavao, pa je u 67. minutu preko Morgana Gibs-Vajta stigao do 2:2.

Ponovo je prošlo četiri minuta kada je Žota zatresao mrežu Notingem Foresta za 2:1.

Liverpul je u 70. minutu stigao do 3:2 i pobede, a strelac je bio Mohamed Salah.

U preostalim mečevima Kristal Palas i Everton su na Selhurst parku odigrali bez golova.

Bretnford i Aston Vila su odigrali nerešeno, 1:1.

Lester je konačno prekinuo seriju poraza i kod kuće pobedio Vulvse sa 2:1 čime je povećao sebi izglede za opstanak u ligi.