TUHEL JE UNIŠTIO BAVARCE: Bajern doživeo novu ŠAMARČINU!
Tomas Tuhel, Foto: THOMAS FREY / AFP / Profimedia

DEBAKL

Objavljeno: 17:27h

Bajern je nedavno otpustio Julijana Nagelsmana i to mu se žestoko obija o glavu.

Njegov zamenik Tomas Tuhel je pokvario Bavarce, koji su doživeli šoktanatan poraz na gostovanju Majncu rezultatom 3:1 u okviru 29. kola Bundeslige.

Nemački stručnjak je od dolaska na klupu Bajerna već uspeo da ispadne iz Kupa Nemačke i Lige šampiona, a sada bi mogao i da padne na drugo mestu u Bundesligi, ukoliko Borusija Dortmund od 18:30 savlada Ajntraht.

Velikan iz Minhena je dobro započeo meč i poveo golom Sadija Manea u 29. minutu. Senegalcu je 13 minuta ranije VAR poništio gol zbog ofsajda.

Ipak, u drugom poluvremenu potpuni raspad Bajerna.

Ludovik Ažork je u 65. minutu poravnao na 1:1, a samo osam minuta kasnije Leandro Bareiro pogađa za 2:1.

Slavlje fudbalera Majnca
Slavlje fudbalera Majncafoto: Daniel ROLAND / AFP / Profimedia

Konačnih 3:1 postavio je Aron Martin u 79. minutu.

Bajern je ostao na 59 bodova i ima samo dva poena prednosti i meč viška u odnosu na drugoplasirani Dortmund. Što se tiče Majnca, on je ovim trijumfom stigao do pozicije šest koja vodi u Ligu konferencija i ima 45 osvojenih bodova.

U preostalim mečevima koji su krenuli u isto vreme, Volfsburg je ponizio Hertu u Berlinu rezultatom 5:1, Verder je bio bolji od Bohuma u gostima sa 4:2, a na gostujućem terenu i Keln je savladao Hofenhajm 3:1.

Kao što smo već napisali, Dortmund i Ajntraht će zatvoriti današnji dan utakmicom od 18:30 na Vestfalenu.