BEZ POBEDE PARTIZANA, TEROR STRANCA I ZVEZDIN SPAS SA PENALA! Sećanje na dva večita derbija bez navijača (VIDEO)
Detalji sa 132. i 163. večitog derbija, Foto: Starsport©

"vatrene" utakmice

Zanimljivo, crno-beli u oba meča poveli protiv crveno-belih

Veljko Petrović

Večiti derbi, 170. po redu između Partizana i Crvene zvezde u drugom kolu plej-ofa Superlige Srbije (sreda, 26. april) biće odigran bez publike.

To je kazna izrečena crno-belima od strane Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije zbog nereda i prekida utakmice Grobara protiv Čukaričkog.

Tuča Grobara sa policijom na Banovom brdu
Tuča Grobara sa policijom na Banovom brdufoto: Starsport©

U nastavku tog meča koji je počeo 11. aprila, a završio se devet dana kasnije, "parni valjak" je poražen i zauzeo je četvrto mesto posle regularnog dela.

Time je dobio mogućnost da bude domaćin svetkovine srpskog fudbala u Humskoj, ali nažalost bez podrške svojih pristalica.

Detalj sa utakmice Čukaričkog i Partizana
Detalj sa utakmice Čukaričkog i Partizanafoto: Starsport

Još dva večita derbija odigrana su bez prisustva publike, a prvi se dogodio 1. marta 2008. i u pitanju je 132. po redu.

Tada je Crvena zvezda bila kažnjena zbog incidenata na decembarskoj utakmici na Marakani protiv Hajduka iz Kule.

Detalj sa 132. večitog derbija
Detalj sa 132. večitog derbijafoto: Starsport©

Tadašnji izabranici Aleksandra Jankovića pobedili su momke trenera Slaviše Jokanovića sa 4:1, iako su gosti poveli golom Đorđa Lazića u trećem minutu.

Dejan Milovanović u 19. minutu je izjednačio, a potom se pojavio junak u vidu Segunda Kastilja, jednog od najboljih stranaca u istoriji Crvene zvezde.

1 / 5 Foto: Starsport©

Prvo je Ekvadorac pogodio u 37, a potom i u 56. minutu, dok je tačku na i stavio Nenad Milijaš iz penala u 69. minutu.

Partizan je susret u Ljutice Bogdana završio sa desetoricom, pošto je četiri minuta pred kraj isključen Nemanja Rnić.

Crvena zvezda: Ranđelović, Basta, Tutorić, Gaj, Bronovicki, Kastiljo, Koroman, Milijaš, Dejan Milovanović (od 83. Trajković), Rašković (od 76. Burzanović), Jestrović (od 88. Tričkovski).

Partizan: Božović, Obradović (od 45. Lakić), Rnić, Đorđević, Vještica, Ednilson, Moreira, Maletić (od 70. Jovanović), Lazić, Jovetić (od 70. Lazetić), Dijara.

Naredni večiti derbi bio je 163. odigran 18. oktobra 2020. godine u Humskoj ulici u 11. kolu Superlige Srbije u sezoni 2020/21.

Razlog za zaključan stadion bile su mere nadležnih organa u cilju suzbijanja pandemije koronavirusa.

Ponovo Partizan nije uspeo da pobedi pošto je bilo 1:1 i ostao je na osam bodova manje.

Poveli su crno-beli prvi, kao i pre 12 godina golom Filipa Stevanovića u šestom minutu, a izjednačio je Aleksandar Katai u 75. minutu iz penala.

Partizan: Stojković, Miljković, S. Marković (od 88. Vitas), Banjak, Urošević- Zdjelar, Natho (od 62. Smiljanić) – F.Stevanović (od 62. Lutovac), Suma (od 16. L. Marković), Jojić (od 88. Obradović) – Asano.