Sve smo očekivali, ali ne i ovoliko golova u Superligi Srbije!

superliga 26. kolo

Jedini nerešen duel odigran je između Radničkog iz Niša i Novog Pazara koji je završen rezultatom 2:2

Najubedljiviju pobedu ostvario je Voždovac koji je na svom terenu deklasirao ekipu Bačke rezultatom 4:0. Golove za Voždovac postigli su Miloš Pavlović u 24. minutu, Ivan Marinković u 55, Ognjen Krasić u 60. i Đuro Zec u 72. minutu. Voždovac je vezao i treću pobedu u nizu i sedmi je na tabeli domaćeg šampionata sa 37 bodova. Baćka je na 13. mestu sa 24 boda. Zanimljiv duel odigrao se u Čačku, gde je ekipa Borca dva puta vodila protiv Čukaričkog. Ipak, ekipa Nenada Lalatovića uspela je da do kraja preokrene rezultat u svoju korist čime se još više primakla plasmanu u plej-of. Čačani su poveli preko Jovanovića, da bi Obradović izjednačio u 23. minutu, ali je Galvao samo šest minuta kasnije još jednom doveo svoju ekipu do vođstva. Petar Bojić rešio je pitanje pobednika, prvo je u 62. minutu izjednačio, da bi u 78. doneo preokret ekipi sa Banovog brda i vredna tri boda. Napredak je konačno došao do pobede, savladan je Radnik sa 2:1, iako su gosti iz Surdulice poveli u finišu prvog poluvremena.

Superliga, 26. kolo:

Nedelja:

Mladost - Partizan 0:2 (0:1) (Leonardo 42, Đurđević 74)

Borac - Čukarički 2:2 (2:1)

(Jovanović 4, Galvao 30 - Obradović 23, Bojić 62, 78)

Napredak - Radnik 2:1 (1:1) (Vukanović 45, Šljivić 70 - 42)

Rad - Spartak 2:0 (1:0) (Đenić 18, 76)

Radnički Niš - Novi Pazar 2:2 (1:1) (Arsić 37, Tomić 85 - Plavšić 2, Ignjatović 62)

Voždovac - Bačka 4:0 (1:0) (Pavlović 24, Marinković 55, Krasić 60, Zec)