TADIĆ GOLOM ZAČINIO POBEDU AJAKSA! Ipak, "kopljanici" daleko od odbrane titule (VIDEO/FOTO)
Dušan Tadić na utakmici Ajaksa i Emena, Foto: ANP / ddp USA / Profimedia

EREDIVZIJA, 29. KOLO

Kapiten holandskog velikana upisao je deveti pogodak ove sezone u nacionalnom prvenstvu uz 16 asistencija

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Emen sa 3:1 u 29. kolu Eredivizije, a strelac za konačan rezultat bio je kapiten Dušan Tadić u 80. minutu.

Za "kopljanike" su na "Johan Krojf areni" pogađali Horhe Sančez u 22. i Stiven Bergvajn u 37. minutu, a smanjio je Džeremi Antonise u 59. minutu.

Kapiten holandskog velikana upisao je deveti gol ove sezone u nacionalnom prvenstvu uz 16 asistencija.

Ajaks, kao aktuelni šampion Holandije teško će odbraniti titulu jer ima osam bodova manje od prvoplasiranog Fejnorda.

"Kopljanici" će voditi veliku borbu sa PSV-om za drugu poziciju u kvalifikacijama za Ligu šampiona jer imaju po 62 boda.

Zanimljivo, izabranici Ruda van Nistelroja u narednom kolu u nedelju od 14.30 dočekuju Dušana Tadića i saigrače na "Filips" stadionu.

Dušan Tadić (desno) na utakmici Emena i Ajaksa
Dušan Tadić (desno) na utakmici Emena i Ajaksafoto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ajaks ima "malu prednost" zbog gole razlike 50, a PSV je na +43.

00:25

Auuuu, koliko u svetu cene kapitena Srbije: Dušan Tadić u odabranom drustvu u Dohi