VEST HEM UKOČIO ARSENAL! Saka promašio penal za 3:1, Siti na -4 uz meč manje (FOTO)
Bukajo Saka posle promašenog penala, Foto: EPA/ANDY RAIN

PREMIJER LIGA, 31. KOLO

Remi u londonskom derbiju po ukusu "građana"

Objavljeno: 19:33h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Lester sa 3:1 u 31. kolu Premijer lige, a u nedelju su im stigle najbolje moguće vesti iz Londona.

U derbiju grada na Olimpijskom stadionu, Vest Hem je ukočio lidera Arsenal pošto je utakmica posle 95 minuta završena remijem 2:2.

Duel Deklana Rajsa i Tomasa Partija
Duel Deklana Rajsa i Tomasa Partijafoto: EPA/Andy Rain

"Građani" su sada na minus četiri, a može se reći da je tragičar "tobdžija" bio Bukajo Saka koji je u 52. minutu promašio penal koji bi doneo 3:1.

Gosti su poveli u sedmom minutu preko Gabrijela Žezusa, a samo tri minuta kasnije povećao je kapiten Martin Odegard.

Duel Gabrijela Martinelija i Vladimira Cufala
Duel Gabrijela Martinelija i Vladimira Cufalafoto: EPA/ANDY RAIN

U 33. minutu iz penala je smanjio Said Benrama, a samo dva minuta posle Sakinog promašaja, konačan rezultat postavio je Džared Boven.