PARTIZAN KONAČNO POBEDIO KOD KUĆE! Crno-beli prekinuli grozan niz, Rikado prizemljio "zmajeve" (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Partizana, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 29. KOLO

Gomeš pogodio u petom minutu za trijumf protiv Voždovca

Objavljeno: 18:42h

Prvi put posle 13. novembra 2022. godine i trijumfa nad Novim Pazarom (1:0), fudbaleri Partizana pobedili su kod kuće u Superligi Srbije.

Od toga prošlo je četiri utakmice, a crno-beli su u Humskoj po dva puta poraženi i odigrali nerešeno.

Pozdrav igora Duljaja i Marka Savića
Pozdrav igora Duljaja i Marka Savićafoto: Starsport©

Danas, u snežnom Beogradu i malom gradskom derbiju, izabranici Igora Duljaja savladali su Voždovac sa 1:0 u 29. kolu nacionalnog prvenstva.

Jedini strelac bio je Rikardo Gomeš u petom minutu i tako je nastavio fantastičan niz protiv "zmajeva."

Zasluge idu Bibrasu Nathu koji je ukrao loptu na polovini gostiju i odigrao napadaču i potom je usledio precizan hitac sa kapice šesnaesterca.

Domaćin je dominirao u prvih 20 minuta, a već u 10. videli smo veliki promašaj Kvinsija Meniga posle osvojene lopte nakon visokog presinga.

Kvinsi Menig na utakmici Partizana i Voždovca
Kvinsi Menig na utakmici Partizana i Voždovcafoto: Starsport©

Nemanja Jović je dodao do Holanđanina na drugu stativu, a ofanzivac je ostao sam na petercu, ali je iz prve šutirao preko gola.

U 15. minutu prva šansa za Voždovac i udarac Mihajla Neškovića, ali ga je izblokirao Siniša Saničanin, a prethodno je posle finte ispao Igor Vujačić.

Nemanja Jović na utakmici Partizana i Voždovca
Nemanja Jović na utakmici Partizana i Voždovcafoto: Starsport©

Samo pet minuta kasnije kontra "parnog valjka" preko Meniga i pas na drugu stranu za Nemanju Jovića.

Mladi krilni napadač se namestio na ivici šesnaesterca i potom gađao, ali lopta odlazi preko gola.

Kapiten Slobodan Urošević na utakmici Partizana i Voždovca
Kapiten Slobodan Urošević na utakmici Partizana i Voždovcafoto: Starsport©

Prva šansa viđena je u 47. minutu kada je Bibras Natho posle ničije lopte i uklizavanja na levom boku povukao 20 metara.

Usledio je šut ka levom uglu, ali je Andrija Katić bio na visini zadatka.

Miloš Pantović (levo) na utakmici Partizana i Voždovca
Miloš Pantović (levo) na utakmici Partizana i Voždovcafoto: Starsport©

Izabranici Nikole Puače preko Danila Teodorovića pogodili su stativu sa ivice kaznenog prostora, ali je dosuđen ofsajd u 53. minutu.

Deset minuta kasnije ponovo Katić! Menig se oslobodio čuvara, a potom sa nekih 20 metara gađao gornji ugaro, ali je usledila parada golmana gostiju.

Detalj sa utakmice Partizana i Voždovca
Detalj sa utakmice Partizana i Voždovcafoto: Starsport©

U 75. minutu se probudio Voždovac na krilima Harisa Kadrića pošto je pokušao glavom u polukontri, ali lopta odlazi nešto dalje od gola.

Četiri minuta kasnije iz teške situacije je šutirao Rikardo Gomeš i pogodio stativu, a Nemanja Jović je iskomplikovao dobru poziciju.

Rikardo Gomeš (desno) na utakmici Partizana i Voždovca
Rikardo Gomeš (desno) na utakmici Partizana i Voždovcafoto: Starsport©

Rikardo Gomeš imao je neverovatan promašaj u 82. minutu pošto je ostao sma kao duh na petercu i pokušao je glavom, ali je Katić odbranio.

"Zmajevi" ponovo pre tri minuta kasnije pošto je usledio centaršut Miloša Pantovića na peterac, ali na pravom mestu bio je Siniša Saničanin.

U 86. minutu Samed Baždar promašuje isto što i Rikardo Gomeš, a prethodno je kapiten Slobodan Urošević poslao loptu u peterac.

U 90. minutu slobodan udarac za goste iskosa sa desne strane, nekih 30 metara od gola, Nemanja Stevanović je pokupio loptu posle izletanja.

Samo 12 sekundi kasnije, opet je heroj bio Andrija Katić i to nogom posle šuta Nemanje Jovića u dalji ugao.

Posle tri minuta nadoknade, glavni sudija Pavle Tomić odsvirao je kraj meča.