ŠVAJCARSKOJ PRIJAO BORAVAK U SRBIJI: Ubedljiva pobeda u Novom Sadu! (FOTO)
Detalj sa utakmice Belorusija - Švajcarska, Foto: EPA/Andrej Cukić

PITANJE POBEDNIKA BRZO REŠENO

Istakao se trostruki strelac Renato Štefen

Objavljeno: 01:29h

Fudbaleri Švajcarske pobedili su u Novom Sadu selekciju Belorusije sa 5:0, u utakmici prvog kola Grupe I u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Švajcarska je pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu, nakon što je tri gola postigao Renato Štefen u četvrtom, 17. i 29. minutu.

U nastavku golove su postigli i Granit Džaka u 62. i Zeki Amduni u 65. minutu.

Fudbalska reprezentacija Belorusije, Fudbalska reprezentacija Švajcarske

U okviru iste grupe Izrael i tzv. Kosovo su odigrali nerešeno 1:1 u Tel Avivu.

Gosti su poveli autogolom Elija Dase u 36. minutu dok je Izrael do boda stigao u 56. minutu golom Dora Pereca.

Turska je bila bolja od Jermenije u Jerevanu sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe D.

Jermenija je povela u 10. minutu autogolom Ozana Kabaka, da bi rezultat u 35. minutu izjednačio Orkun Kokču. Pobedu Turskoj donosi Kerem Akturkoglu u 64. minutu.