KAKVOG JE IGRAČA PIKSI DOBIO! Lazar Samardžić RAZBUCAO odbranu Milana, šampion odmah poklekao u Udinama! (VIDEO)
Lazar Samardžić je "izmučio" Fikaja Tomorija, Foto: EPA/Ettore Griffoni

slalom

Samardžić je dobro "namirisao" jedan sporiji pas odbrambenih igrača gostiju, presekao ga pa krenuo ka šesnaestercu se desnog boka

Udineze posle prvog poluvremena vodi 1:0 protiv aktuelnog šampiona Milana u utakmici 27. kola italijanske Serije A.

Domaćin je poveo već u devetom minutu, a novi reprezentativac Srbije, mladi Lazar Samardžić (21), imao je velikog udela u akciji krunisanoj golom.

On je dobro "namirisao" jedan sporiji pas odbrambenih igrača gostiju, presekao ga pa krenuo ka šesnaestercu se desnog boka.

Samardžić je fintama "izmučio" Fikaja Tomorija, a onda je na loptu natrčao Roberto Pereira i preciznim udarcem je smestio u mrežu Milana.

Bila je ovo treća asistencija srpskog veziste ove sezone u Seriji A, a uz to je postigao i četiri gola.

Lazar bi mogao da debituje za "Orlove" u petak kada Srbija dočekuje Litvaniju u prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Samardžić je rođen 24. februara 2002. godine u Berlinu. Bio je deo svih mlađih kategorija nacionalnog tima Nemačke. Pre Udineza igrao je u seniorskim timovima Herte i RB Lajpciga.