ORBAN OBRADOVAO VEČITE: Sjajne vesti za srpski fudbal!
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana, Foto: Starsport

MAJSTOR

Fudbaleri Genta deklasirali su Bašakšehir u gostima u revanš meču osmine finala Lige konferencija rezultatom 4:1.

Belgijski velikan je prošao dalje, pošto je u prvom meču u Belgiji bilo 1:1.

Ovaj duel biće upamćen po napadaču Genta Gifru Orbanu, koji je ispisao nove stranice fudbalske istorije.

Gift Orban
Gift Orbanfoto: EPA/Tolga Bozoglu

Postigao je najbrži het-trik u istoriji evropskih takmičenja, a za njega mu je bilo potrebno samo tri minuta.

U razmaku od 31. do 34. minuta postigao je sva tri gola i trasirao Gentu put ka pobedi.

Orbanovi golovi slave i večiti rivali, pošto je su Turci glavni rival Srbiji za 11. mesto na UEFA listi, pa ovaj poraz Bašakšehira je veoma značajan, te nam rastu šanse da i dalje imamo jednog direktnog učesnika u grupnoj fazi Lige šampiona i nakon sezone 2023/24.