HOLAND DAO PET GOLOVA ZA 35 MINUTA! Norvežanin UNIŠTIO Lajpcig, SEDMICA Sitija (VIDEO)
Pet, pet, pet... Erling Holand!, Foto: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

OSMINA FINALA, LIGA ŠAMPIONA

Neverovatni Erling upisao het-trik na poluvremenu, a potom dodao još dva pogotka u drugom delu utakmice i izašao iz igre u 63. minutu

Erling Holand, ovaj Mančester siti pobedio je Lajpcig 7:0, a Norvežanin je dao pet golova u revanšu osmine finala Lige šampiona na Etihadu.

U prvom meču u Nemačkoj bilo je 1:1, a u Engleskoj se pitao samo visoki napadač koji je za 35 minuta ubacio "petardu" u mrežu bundesligaša.

Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu kada je Erling pogodio u 22. minutu iz penala, zatim dva minuta kasnije, a potom i u drugom minutu nadoknade.

Njegovu seriju kratko je prekinuo Ilkaj Gundogan u 49. minutu, a Holand je onda bio strelac u 53. i 57. minutu.

To je bilo sve od Norvežanina pošto je Pep Gvardiola odlučio da ga odmori, pa ga je u 63. minutu zamenio Hulijan Alvarez.

Konačan rezultat postavio je Kevin de Brujne u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.