TROJKE TOTENHEMA I ČELSIJA! Brentford pao posle 12 utakmica, remi Lidsa i Brajtona (FOTO)
Slavlje fudbalera Totenhema, Foto: Nigel Keene / imago sportfotodienst / Profimedia

PREMIJER LIGA, 27. KOLO

Treća pobeda "plavaca" zaredom, odnosno prvi trijumf "pevaca" posle tri meča bez slavlja u nizu u svim takmičenjima

U terminu od 16 časova odigrano je četiri utakmice 27. kola engleske Premijer lige, a u ranijem terminu Liverpul je pao u Bornmutu.

Detlaj sa utakmice Bornmuta i Liverpula
Detlaj sa utakmice Bornmuta i Liverpulafoto: EPA/VINCE MIGNOTT

Čelsi je zabeležio treću pobedu zaredom u svim takmičenjima pošto je u gostima savladao Lester sa 3:1.

Strelci za "plavce" na King Paueru bili su Ben Čilvel u 11, Kai Haverc u 45+6. i Mateo Kovačić u 76. minutu, dok je u 39. izjednačio Patson Daka.

Detalj sa utakmice Lestera i Čelsija
Detalj sa utakmice Lestera i Čelsijafoto: Manjit Narotra/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Za kraj, crveni karton kod "lisica" dobio je Vut Faes u 87. minutu

Sa druge strane, posle tri meča bez slavlja u nizu, Totenhem je bio bolji od Notingem Foresta u Londonu sa 3:1.

Slavlje Kaija Haverca i Matea Kovačića
Slavlje Kaija Haverca i Matea Kovačićafoto: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

Za "pevce" su pogađali su Hari Kejn u 19. i 35. iz penala i Son u 62. minutu.

"Šumari" su smanili preko kapitena Džoa Vorala u 81. minutu, dok je u šestom minutu nadokande Frejzer Foster odbranio penal Andre Ajuu.

Detalj sa utakmice Totenhema i Notingem Foresta
Detalj sa utakmice Totenhema i Notingem Forestafoto: Nigel Keene/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Spektakl smo videli na Eland roudu gde su Lids i Brajton remizirali 2:2, a po dva gola videli smo u oba poluvremena.

Poveo je gost preko Aleksisa Mekalistera u 33. minutu, a izjednačio je Patrik Bamford sedam minuta kasnije.

Detalj sa utakmice Lidsa i Brajtona
Detalj sa utakmice Lidsa i Brajtonafoto: Danny Lawson / PA Images / Profimedia

Već u 61. minutu nova prednost za "galebove" autogolom Džeka Harisona, a konačan rezultat postavio je Džek Harison u 78. minutu.

Posle 12 utakmica zaredom bez poraza u Premijer ligi, pao je i Brentford, i to na Gudisonu protiv Evertona koji se bori za opstanak.

Detalj sa utakmice Evertona i Brentforda
Detalj sa utakmice Evertona i Brentfordafoto: Phil Bryan / Zuma Press / Profimedia

Presudan trenutak dogodio se već u prvom minutu golom Dvajta Meknejla na asistenciju Abdulaja Dukurea.