PROIGRALA POTEROVA SKUPOCENA DRUŽINA: Dortmund se raspao u Londonu! (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Čelsija, Foto: EPA/NEIL HALL

OSMINA FINALA LIGE ŠAMPIONA

Čelsi nadoknadio rezultat iz prve utakmice i plasirao se u četvrtfinale

Objavljeno: 00:07h

Čelsi je potrošio preko 600.000.000 evra i skupocena četa trenera Grejema Potera konačno je proigrala.

"Plavci" su preokrenuli rezultat iz prve utakmice u Dortmundu koju je Borusija dobila 1:0.

Detalj sa utakmice Čelsija i Borusije Dortmund
Detalj sa utakmice Čelsija i Borusije Dortmundfoto: John Walton / PA Images / Profimedia

Na "Stamford bridžu" postojao je samo jedan tim koji je slavio sa 2:0 u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona.

Prvi pogodak videli smo u 43. minutu kada je Rahim Sterling posle neuspelog driblinga ponovo došao do lopte i iz poluvoleja poslao loptu visoko po sredini.

Deset minuta kasnije Marijusa Volfa lopta je pogodila u ruku i sudija Dani Makeli je posle kratkog gledanja VAR-a pokazao na penal.

Kai Haverc je pogodio desnu stativu i lopta se odbila u polje, ali je VAR ustanovio da su gostojući fudbaleri ušli u 16 metara pre vremena.

Detalj sa utakmice Čelsija i Borusije Dortmundfoto: ADRIAN DENNIS / AFP / Profimedia

Jedanaesterac je ponovljen, a Nemac je opet gađao u desnu stranu i pogodio sa bele tačke.