Bornmut - Mančester siti, Foto: EPA-EFE/Vince Mignott

25. KOLO PREMIJER LIGE

Ubedljiva partija "građana"

Objavljeno: 21:47h

Fudbaleri Mančester sitija su savladali ekipu Bornmuta rezultatom 4:1, u okviru 25. kola Premijer lige.

Sav posao igrači Pepa Gvardiole završili su u prvih 45 minuta meča na Vitaliti stadionu.

Poveli su u 15. minutu, lopta se odbila od prečke, na pravom mestu bio je Hulijan Alvarez kom je ostalo samo da je ubaci u mrežu za 0:1.

Igrao se 29. minut kada je na dodavanje Fila Fodena, najbolji strelac lige, Norvežanin Erling Haland, izbio pred golmana domaćina i zatresao mrežu.

Norvežaninu je to bio 27. gol u Premijer ligi i tako postao rekorder jer nije dan igrač u istoriji Sitija nije stigao do ove brojke.

To nije bilo sve u prvom poluvremenu.

Fil Foden je iskorisrio grešku odbrane Bornmuta da izađe pred Netoa i pogodi za 0:3.

U 51. minutu posle šuta Alvareza, lopta pogodila Kris Mepama i tako je Siti stigao do velikih 0:4.

Ipak, domaćin je do kraja uspeo da postigne počasni pogodak koji je bio delo Džefersona Lerma.

Diti je ovom pobedom održao korak sa Arsenalom i ostao na 2 boda zaostatka.