BARSELONA GRABI KA TITULI, A ČUDESNI TER ŠTEGEN KA REKORDU: Katalonci opet na plus 8 ispred Reala! (VIDEO)
Mak-Andre ter Štegen posle jedne od intervencija protiv Kadisa, Foto: EPA/Enric Fontcuberta

la liga, 22. kolo

Ekipa trenera Ćavija Ernandesa je osvojila 59 od mogućih 66 bodova

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Kadis sa 2:0, u utakmici 22. kola španske La Lige.

Barselona je povela u 43. minutu golom Serhija Roberta, koji je asistirao Robertu Levandovskom kod drugog pogotka, u prvom minutu nadoknade vremena.

Robert Levandovski

Golman Barse Mark-Andre ter Štegen je sačuvao mrežu na 17. od 22 utakmice u prvenstvu čime je još bliži rekordu u La Ligi (24).

Ekipa trenera Ćavija Ernandesa sada ima 19 pobeda i 59 bodova na prvom mestu na tabeli, osam više od drugoplasiranog Real Madrida.

Kadis je pretrpeo 10. poraz i zauzima 17. mesto sa 22 boda. Ima dva boda više ali i utakmicu više od Valensije, koja je prva u zoni ispadanja.

Ranije danas Espanjol je na gostujućem terenu pobedio Elče sa 1:0, Rajo Valjekano i Sevilja odigrali su nerešeno 1:1, a Atletiko Madrid je kao domaćin pobedio Atletik Bilbao sa 1:0.