TRI TIMA IZJEDNAČENA NA VRHU BUNDESLIGE: Berlinci propustili veliku šansu, Borusija iskoristila priliku! (FOTO)
Detalj sa utakmice Union Berlin - Šalke Gelzenkirhen, Foto: EPA/Filip Singer

kiks koji nije smeo da se desi

Ekipa iz Dortmunda savladala je na svom terenu Hertu 4:1

Objavljeno: 20:39h

Fudbaleri Union Berlina i Šalkea odigrali su u Berlinu nerešeno 0:0, u meču 21. kola nemačke Bundeslige.

Union je osvajanjem boda uspeo da se bodovno izjednači sa Bajernom na vrhu tabele, ali su Bavarci ostali na prvom mestu zbog bolje gol razlike.

U narednom kolu, Union Berlin će gostovati Bajernu, dok će Šalke dočekati Štutgart.

Borusija iz Dortmunda ubedljivo je na svom terenu savladala Hertu sa 4:1.

Domaći su poveli golom Karima Ademija u 27. minutu, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Donjel Malen. Pogodak za Hertu postigao je Luka Tuzar u 47. minutu, a dva gola prednosti Dortmundu vratio je Marko Rojs u 76. minutu. Konačan rezultat postavio je Julijan Brant golom u 90. minutu.

Borusija je tako iskoristila kiks dve vodeće ekipe u ovom kolu i uključila se u borbu za titulu prvaka Nemačke.