MALO I DVA PUTA DA SE VODI: Sa moćnim Arsenalom nikada niste sigurni! (FOTO)
Detalj sa utakmice Aston Vila - Arsenal, Foto: EPA/Andrew Yates

premijer liga, 24. kolo

Tim iz Londona ostvario je pobedu 4:2

Objavljeno: 00:42h

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Aston Vile sa 4:2, u utakmici 24. kola Premijer lige.

Aston Vila je dva puta vodila na ovom meču, ali je Arsenal u finišu ipak stigao do pobede i važna tri boda u borbi sa Sitijem za titulu.

Ekipa Unaija Emerija iskoristila je prvu šansu na utakmici i povela već u petom minutu pogotkom Olija Votkinsa. Bukajo Saka je izjednačio u 16. minutu, a Filipe Kutinjo je u 31. minutu pogodio za novo vođstvo Aston Vile.

Arsenal je u 61. minutu ponovo poravnao rezultat pogotkom Oleksandra Zinčenka i 2:2 je pisalo na semaforu sve do 93. minuta. Tada je Žoržinjo sjajno šutirao, lopta je pogodila prečku i odbila se od golmana Emilijana Martinesa i završila u mreži. Konačan rezultat postavio je Gabrijel Martineli pogodivši u 98. minutu praznu mrežu pošto je i Martines otišao pred gol Arsenala.

Fudbaleri Arsenala će u narednom kolu Premijer lige gostovati Lesteru, dok će Aston Vila u goste Evertonu.