PARTIZAN OSVOJIO KIŠINJEV: Rikardo i Popović doneli pobedu protiv Šerifa (VIDEO)
Rikardo Gomeš i Kvinsi Menig, Foto: EPA/Dumitru Doru

liga konferencija

Objavljeno: 10:01h
Veljko Petrović
Završeno
22:53h

Fudbaleri Partizana pobedili su Šerif iz Tiraspolja sa 1:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige konferencija na stadionu Zimbrua u Kišinjevu.

Gol odluke videli smo u 45. minutu kada je Rikardo Gomeš savladao Kovala, a lopta je na putu do gola zakačila Garanangu.

1 / 8 Foto: EPA/Dumitru Doru

Prethodno je Natho uzeo loptu na sredini terena, dodao Menigu koji je povukao i prosledio na levi bok do napadača kojem je ostao lakši deo posla.

Ruku na srce, šampion Moldavije bio je bolji u prvom poluvremenu, a najbolju priliku imao je u 22. minutu kada se istakao Aleksandar Popović.

Prvo je Tapsoba pogodio prečku, a potom je usledila maestralna odbrana čuvara mreže posle šuta Atiemvena.

Aleksandar Popović je u 48. minutu ponovo intervenisao posle greške svojih saigrača u odbrani, a šutirao je Tapsoba.

Samo 120 sekundi kasnije Igor Vujačić je oštro startovao nad kapitenom Talalom i dobio žuti karton.

Ipak, sudija Osmers pozvan je od strane VAR sobe i posle gledanja snimka odlučio je da pokaže crveni karton iskusnom štoperu.

U 60. minutu kreirali su Gomeš i Menig, sve je bilo lepo odrađeno, ali je Holanđanin šutirao pravo u Kovala.

Do kraja meča gledali smo veliku borbu, "parni valjak" je sa 10 igrača izdržao i na revanš u Beograd 23. februara (21.00) nosi minimalnu prednost.

Ostali rezultati utakmica Lige konferencija:

AEK Larnaka - Dnjipro-1 1:0

Lacio - Kluž 1:0 (Sergej Milinković-Savić igrao 90 minuta)

Ludogorec - Anderleht 1:0

Izmena: 10:01h
22:52h

Kraj utakmice: Šerif Tiraspolj - Partizan 0:1.

22:51h

90. minut - Sedam minuta nadoknade vremena.

22:48h

89. minut - Dobio je Garananga crveni karton, ali je nemački arbitar posle konsultacije sa VAR sobom poništio isključenje jer je Dijabate igrao rukom.

22:40h

80. minut - Radeljić menja Kijabua u timu domaćina.

22:30h

72. minut - Patrik Andrade zamenio je Kvinsija Meniga.

Žuti karton za Aleksandra Popovića zbog prigovora.

22:23h

65. minut - Dobra prilika za Šerif, Mumuni gađa glavom pored stative.

22:17h

60. minut - Kreirali su Gomeš i Menig, sve je bilo lepo odrađeno, ali je Holanđanin šutirao pravo u Kovala.

22:13h

55. minut - Kristijan Belić koji ima žuti karton izlazi, a ulazi mladi Mihajlo Ilić kako bi popunio rupu isključenjem Igora Vujačića.

22:12h

52. minut - Kapiten Talal ne može da nastavi meč posle starta Vujačića i zamenio ga je Mumuni.

22:09h

50. minut - Crveni karton za Igora Vujačića! Prvo je sudija Osmers pokazao žuti karton, ali je posle gledanja VAR snimka preinačio odluku.

22:06h

48. minut - Tapsoba je šutirao, ali opet sjajna reakcija Popovića posle greške odbrane gostiju.

Žuti karton za Vujačića posle jakog starta nad kapitenom Talalom.

21:47h

Kraj prvog poluvremena: Šerif Tiraspolj  - Partizan 0:1. Za kraj, Tapsoba je dobio žuti karton.

21:45h

45. minut - GOOOL! Rikardo Gomeš! Vodi Partizan! Natho je uzeo loptu na sredini terena, dodao do Meniga koji je povukao i prosledio na levi bok do Rikarda.

Gomeš se namestio i matirao Kovala, a lopta je na putu do gola zakačila Garanangu.

Izmena: 22:06h
21:41h

41. minut - Lepo se zagradio, okrenuo i šutirao Rikardo Gomeš pravo u golmana Kovala koji je odbio loptu.