MINIMALAC PARTIZANA NA OTVARANJU PROLEĆNOG DELA SEZONE! Dijabate probio led i rešio meč u Kruševcu!
Napredak - Partizan, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

20. kolo superlige

Partizan na -8 od večitog rivala

Objavljeno: 16:40h

Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Napretka u Krušecu na otvaranju prolećnog dela sezone rezultatom 1:0, i tako se približili Crvenoj zvezdi na osam bodova zaostatka.

Vrmenski uslovi su bili takvi da nismo mogli da očekujemo lepršav fudbal, a jedini gol je viđen u 62. minutu.

Strelac je bio Fuseni Dijabate koji je tako postigao gol prvenac u crno-belom dresu, što se tiče domaćeg prvenstva.

FK Partizan, FK Napredak, Superliga Srbije

Osmelio se ona šut sa 20ak metara, lopta je zakačila protivničkog igrača, prevarila golmana i završila u mreži domaćih.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je Napredak bio nešto konkretniji, pošto su uputili pet udaraca na gol, naspram jednog Partizanovog.

Bilo je klizanja, padova, ali se domaći nisu predavali. Imali su nekoliko šansi posle gola Dijabatea, ali je najkonretnija prilika do kraja meča ipak bila Partizanova, i to u 87. minutu kada je Natho pokušao, ali Kerkez mu se našao na putu do gola.

Tim iz Humske u narednom kolu igra protiv ekipe Mladosti GAT.

Napredak je nastavio svoj niz bez pobede i zabeležio drugi poraz u nizu. Trenutno su 11. za 19 bodova pre odlaska u Bačku Topolu gde ih dočekuje TSC.