TERZIĆ ZA JOVIĆA I TRASIRAN PUT KA POLUFINALU! Luka pogodio posle dugo vremena (FOTO)
Slavlje Luke Jovića sa saigračima, Foto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

KUP ITALIJE

Aleksa i Nikola Milenković igrali ceo meč za domaćina, strelac gola izašao u 74. minutu. Vanja Milinković-Savić 90 minuta na terenu, debitovao Ivan Ilić, Nemanja Radonjić van protokola

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u polufinale Kupa Italije pobedom od 2:1 na stadionu "Artemio Franki" protiv Torina, a put je trasirao Luka Jović.

Reprezentativac Srbije dovodi se u vezu sa transferom u turskog velikana, a pogodak protiv "bikova" bio mu je prvi posle 9. novembra 2022. godine.

Trenutak kada je Luka Jović uputio udarac glavom za pogodak
Trenutak kada je Luka Jović uputio udarac glavom za pogodakfoto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Sve se dogodilo u 65. minutu kada je "viola" imala korner, usledila je pomoćna igra iz ćoška i centaršut Alekse Terzića, a Luka je pogodio glavom.

Džonatan Ikone u 90. minutu povećao je na 2:0, a konačan rezultat u trećem minutu nadoknade postavio je Jan Karamoa.

Jedna intervencija Vanje Milinković-Savića
Jedna intervencija Vanje Milinković-Savićafoto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Kada govorimo o Srbima, u redovima domaćina Jović je izašao u 74. minutu, dok su ceo meč odigrali Aleksa Terzić i Nikola Milenković.

Kod gostiju, Vanja Milinković-Savić čitav duel bio je na golu, Ivan Ilić upisao je debi u 62. minutu, dok Nemanja Radonjić nije bio u protokolu.