Erling Haland, Foto: EPA/Peter Powell

21. kolo premijer lige

Napadač Sitija nastavlja da pomera granice

Objavljeno: 17:20h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Vulverhempton rezultatom 3:0 u 21. kolu Premijer lige.

Sjajni Erling Haland je bio najzaslužniji za ovaj rezultat pošto je postigao het-trik.

To mu je bio četvrti ove sezone i na 19 odigranih utakmica ima čak 25 postignutih golova.

Prvi gol je postigao u 40. minutu i doneo vođstvo "građanima", da bi potom u 50. minutu sa penala bio precizan i po drugi put matirao golmana Vulvsa, da bi samo četiri minuta kasnije postigao i treći gol i "zacementirao" pobedu svog tima.

Siti je ove sezone postigao 52 gola, 10 više od Arsenala koji je prvoplasiran na tabeli i jedini tim od ostatka lige koji je postigao makar 40 golova u dosadašnjem delu sezone.

U ovom terminu je odigran još jedan meč, onaj između Lidsa i Brajtona i na njemu nije bilo golova.