NEKADAŠNJI PRVAK EVROPE BOLJI OD BIVŠEG ŠAMPIONA ENGLESKE: Brajton SAMLEO Liverpul! (FOTO)
Detalj sa utakmice Brajton - Liverpul, Foto: EPA/VINCE MIGNOTT

PREMIJER LIGA, 20. KOLO

Sautempton je prekinuo niz od šest vezanih poraza

Fudbaleri Brajtona pobedili su na svom terenu ekipu Liverpula sa 3:0, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Brajton je odlično počeo drugo poluvreme i već u drugom minutu nastavka došao do prednosti golom Marča.

Šest minuta kasnije Marč povećava rezultat, nakon asistencije Evana Fergusona, a do kraja gol postiže i Dani Velbek u 82. minutu. U sledećem kolu Brajton gostuje Lesteru, a Liverpul dočekuje Čelsi.

Notingem Forest je na svom terenu pobedio Lester sa 2:0.

Domaći tim je poveo golom Brenana Džonsona u 56. minutu, a isti igrač bio je strelac i u 85. minutu.

Vulverhempton je na domaćem terenu savladao Vest Hem sa 1:0, a jedini strelac na meču bio je Danijel Podens u 48. minutu

Sautempton je na gostovanju pobedio Everton sa 2:1. Tim iz Liverpula je poveo u 39. minutu preko Amadua Onane, da bi gosti preokrenuli golovima Džejmsa Vorda-Prauza u 46. i 78. minutu.

Sautempton je prekinuo niz od šest vezanih poraza i na poslednjem mestu ima isti učinak.

Fudbaleri Brentforda pobedili su kao domaćini Bornmut sa 2:0. Strelci za Brentford bili su Ajvan Toni iz penala u 39. i Matijas Jensen u 75. minutu.

U narednom kolu, Brentford će gostovati Lidsu, dok će Bornmut dočekati Notingem Forest.