GREŠKE ALISONA I VAR LAKRDIJA! Liverpul i Vulverhempton igraće novi meč (VIDEO/FOTO)
Razočarani Alison, Foto: EPA/ADAM VAUGHAN

FA KUP, OSMINA FINALA

Golman "redsa" i sudije u glavnoj ulozi u remiju domaćina i "vukova" na Enfildu

Fudbaleri Liverpula i Vulverhemptona odigrali su 2:2 na Enfildu u trećem kolu FA kupa i moraće da igraju novi meč na Molinou za deset dana.

Ovu utakmicu obeležili su veliki kiksevi golmana domaćih Alisona i nejasna odluka sudija u VAR sobi kada je poništen gol Totija za 3:2 u korist "vulvsa".

Đulen Lopetegi, trener Vulverhemptona u raspravi sa sudijom posle utakmice
Đulen Lopetegi, trener Vulverhemptona u raspravi sa sudijom posle utakmicefoto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

U 25. minutu brazilski čuvar mreže dodao je loptu pravo u noge Gonzalu Gedešu i to je bilo 1:0 za goste.

"Redsi" su do preokreta došli pogocima Darvina Nunjeza u 45. i Mohameda Salaha u 45. minutu.

Slavlje Mohameda Salaha i Darvina Nunjeza
Slavlje Mohameda Salaha i Darvina Nunjezafoto: EPA/ADAM VAUGHAN

"Vukovi" su došli do izjednačenja u 66. minutu kada je Hi-Čan Hvang matiao Alisona kroz kojeg je lopta prošla, a mogao je da ima bolji refleks.

Brazilac se donekle iskupio pošto je pre toga u situaciji jedan na jedan odbranio šansu Aitu Nuriju.

Slavlje fudbalera Vulverhemptona
Slavlje fudbalera Vulverhemptonafoto: EPA/ADAM VAUGHAN

Videli smo zanimljiv detalj u 82. minutu kada je Toti pogodio, ali je isti poništen zbog ofsajda od stane sudija u VAR sobi, ali nedozvoljene pozicije nije bilo.

Besan je bio trener gostiju Đulen Lopetegi koji je posle te odluke ušao u sukob sa sudijama, a potom i po završetku utakmce i dobio je žuti karton.