REAL NASTAVIO ŠESTOGODIŠNJU LOŠU TRADICIJU! Viljareal odbranio svoj dom sa bele tačke (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Viljareala, Foto: EPA/Biel Alino

PRIMERA, 16. KOLO

Zanimljivo da su Madriđani prvi put u 21. veku izašli sa startnih 11 bez španskog fudbalera

Bio je to 26. februar 2017. godine, 24. kolo Primere kada je Real Madrid pobedio Viljareal 3:2 na stadionu Keramika.

Niko nije ni slutio da će to biti poslednje slavlje "kraljevskog kluba" u gostima na nekašnjem El Madrigalu, a crna serija nastavljena je i subotu.

Duel kapitena - Karim Benzema i Raul Albiol
Duel kapitena - Karim Benzema i Raul Albiolfoto: EPA/Biel Alino

Domaćin je slavio sa 2:1 u 16. kolu, a prvi gol videli smo u 47. minutu kada je pogodio Jeremi Pino, a onda je usledila ludnica.

Na isteku sat vremena igre Karim Benzema je promašio nemoguće, ali je Huan Fojt igrao rukom u šesnaestercu i posle konsultacije VAR-a, sviran je penal.

Borba za loptu - Alberto Moreno i David Alaba
Borba za loptu - Alberto Moreno i David Alabafoto: EPA/Biel Alino

Uspešan sa 11 metara bio je kapiten "kraljevskog kluba", a samo tri minuta kasnije novi šesnaesterac i pogodak Đerara Morena posle ruke Davida Alabe.

Zanimljivo da je Real Madrid prvi put u 21. veku izašao sa startnih 11 bez španskog fudbalera.