Fudbaleri Čelsija, Foto: EPA-EFE/Vince Mignott

17. KOLO PREMIJER LIGE

Plavci sigurni protiv Bornmuta posle pauze uslevljene Mundijalom

Objavljeno: 21:01h

Fudbaleri Čelsija savladali su Bornmut rezultatom 2:0, u okviru 17. kola Premijer lige.

Golove vredne tri boda postigli su Kai Haverc u 16, odnosno Mejson Maunt u 24. minutu.

Izabranici Grema Potera tako su posle tri poraza zaredom, uoči pauze za Mundijal, ostvarili pobedu i prekinuli crnu seriju.

Pobednik ovog susreta bio je rešen u ranoj fazi utakmice, a vodeći gol postigao je Haverc, koji je na drugoj stativi sačekao loptu koju mu je uputio Sterling.

Haverc je kod drugog pogotka bio asistent, vratio je povratnu Mauntu, koji je lepo pogodio ugao gola koji čuva Trevers.

Čelsi je i u finišu prvog poluvremena dao još jedan gol, preko Pulišića, ali je on bio poništen zbog faula.

Drugo poluvreme bilo je čisto odrađivanje posla, te su "plavci" upisali laganu pobedu.