MITROVIĆEV FUDBALSKI DABL-DABL: Srbin asistirao i pogađao u gradskom derbiju, Njukasl nastavlja da rešeta!
Fudbaleri Totenhema, Foto: EPA/Andy Rain

premijer liga 17. kolo

Već na prvom meču dana smo videli dramu

Objavljeno: 18:25h

Fudbaleri Brentforda i Totenhema odigrali su 2:2 u prvoj utakmici 17. kola Premijer lige.

Ovo je bila premijerni meč u najjačoj ligi na svetu posle Mundijala.

Već na prvom meču dana smo videli dramu i umalo veliki preokret Totenhema koji je sprečio senzacionalnu pobedu Brentforda.

Ekipa Brentforda je povela u 15. minutu preko Janelta, a do kraja prvog poluvremena nismo videli nijedan gol, pa je domaći sastav na "velikom odmoru" imao gol prednosti.

Čim su se ekipe vratile na teren, prednost je udvostručena. Tada je Ivan Toni na asistenciju Norgarda u 54. minutu po drugi put zatresao mrežu Totenhema i postavio "najopasniji rezultat", 2:0.

Uspeo je Totenhem da se nekako vrati u ovaj meč. Prvo je Hari Kejn u 65. minutu smanjio na 2:1 da bi Pjer Emil Hojbjerg samo šest minuta kasnije doneo gostima veliku radost i izjednačenje, 2:2.

Napadač Fulama Aleksandar Mitrović nastavio je gde je stao u dresu londronskog kluba pre pauze za Svetsko prvenstvo.

Srpski fudbaler je bio neizvestan za meč 17. kola Premijer lige protiv Kristal Palasa (3:0), ali ne samo da je zaigrao nego je učestovao u sva tri gola svoje ekipe.

Prvo se u 32. minuta našao u neuobičajenoj pozicji, kada je on bio taj koji je centaršutem tražio saigrača. I pronašao je Bobija Rida koji dovodi Fulam u prednost.

Od tog trenutka kreće sunovrat Palasa. Najpre je Tajrik Mičel dobio crveni karton direktno, da bi odmah po početku drugog dela igre Džejms Tomkins dobio drugi žuti.

Mitrović je ponovo bio asistent kada je nakon kornera u 71. minutu spustio loptu Timu Rimu koji trese mrežu, a potom se u 80. i sam upisao u strelce. To je bio njegov 10. pogodak u sezoni u prvom rangu engleskog fudbala.

Samo pet minuta kasnije ga je zamenio Karlos Vinisijus, a Mitrović je svakako odmor zaslužio.

Manje uzbuđenja smo videli u Lesteru gde je Njukasl za gotovo pola sata rešio pitanaj pobednika.

Već nakon sedam minuta su se u strelce upisali Kris Vud iz penala i Migel Almiron koji je nastavio sjajnu formu. To je bio njegov deveti gol u 16 utakmica Premijer lige ove sezone, a ukupno je toliko imao u prethodne četiri sezone (9 golova u 110 utakmica).

Tačku na meč je stavio Žoelinton u 32. minutu igre.

Inače, Njukaslu je ovo šesta pobeda u nizu i sada su drugi na tabeli sa dva meča više od Sitija.