SPEKTAKL NA ETIHADU! Pet golova i pobeda Mančester sitija nad Liverpulom (VIDEO)
Slavlje fudbalera Mančester sitija, Foto: EPA/Adam Vaughan

LIGA KUP ENGLESKE

"Građani" su postali sedmi premijerligaš u četvrtfinalu, a jedini "uljez" je trećeligaš Čarlton Atletik

Spektakl! Najbolja moguća reč koja opisuje susret Mančester sitija i Liverpula u osmini finala Liga kupa Engleske i pobedu "građana" od 3:2 na Etihadu.

Već u 10. minutu Erling Holand pogodio je na asistenciju Kevina de Brujnea, a desetak minuta kasnije izjednačio je Fabio Karvaljo.

Zanimljivo da je levokrilni napadač "redsa" rođen 2002. godine, a asistent mu je bio Džejms Milner koji je iste godine ušao u seniorski tim Lids junajteda.

Potencijalni reprezentativac Srbije Stefan Bajčetić zaigrao je od prvog minuta, ali ga je na poluvremenu zamenio Fabinjo.

U 47. minutu asistencija Rodrija za Rijada Mareza, ali odmah u narednom napadu poravnanje Mohameda Salaha na asistenciju Darvina Nunjeza.

Konačan rezultat postavio je Nejtan Ake u 58. minutu, a ponovo je ključan pas kao kod prvog pogotka bio delo Kevina de Brujnea.

Podsetimo, ranije su se u četvrtfinale plasirali premijerligaši Sautempton, Vulverhempton, Njukasl, Lester, Notingem Forest i Mančester junajted.

Broj popunjava Čarlton Atletik, inače trećeligaš koji je izbacio Brajton posle boljeg izvođena penala.