TRIKOLORI UKROTILI LAVOVE SA ATLASA: Francuzi na iskustvo eliminisali hrabri Maroko, protiv Mesija za istoriju!
Fudbaleri Francuske, Foto: EPA/Friedemann Vogel

sp katar 2022

Završeno
07:32h

Dobro došli u Espresov blog uživo kojim ćemo pokrivati dešavanja tokom 25. dana Svetskog prvenstva u Kataru.

Večeras u 20h očekuje nas drugo polufinale, između branioca titule Francuske i najprijatnijeg iznenađenja Mundijala, selekcija Maroka.

Duel se igra na stadionu "Al Bajt" u Al Koru a glavni sudija će biti Sezar Arturo Ramos iz Meksika.

Pobednik će u finalu u nedelju od 16 časova igrati protiv Argentine koja je sinoć savladala Hrvatsku 3:0, a poraženi će dan ranije u isto vreme na megdan "Vatrenima" za treće mesto.

00:34h

Poznato je kada se igraju preostala dva meča na Svetskom prvenstvu - odnosno finale i utakmica za treće mesto!

21:56h

KRAJ UTAKMICE FRANCUSKA - MAROKO 2:0

Prvi gol za Francuze je postigao Teo Ernandez, a i 79. minutu su Francuzi spustili zavesu na ovo polufinale jer je samo što je ušao Kolo Muani pogodio za na kraju konačan rezultat ovog drugog polufinala

21:55h

90+4. minut - Kakva prilika za Maroko da zakuva utakmicu u završnih nekoliko minuta. Unahi je uhvatio volej sa desetak metara, lopta je pogodila Hamdalu na petercu i skrenula ka golu, ali ju je defanzivac Barselone počistio sa gol-linije.

21:48h

89. minut - Šut Abuklala ka Lorisu, ali je pre toga napadač Maroka bio u ofsajdu

Fudbalska reprezentacija Francuske, Fudbalska reprezentacija Maroka, Svetsko prvenstvo u Kataru
21:38h

79. minut - GGGOOOOOOLLLLLL ZA FRANCUSKU! 2:0 Ni minut na terenu nije proveo Kolo Muani, a već je postigao gol za svoju ekipu. Veliki uticaj je imao Embape, koji je promešao odbranu Marokanaca, a onda je lopta došla do mladog fudbalera Ajntrahta koji je prosledio u mrežu.

Fudbalska reprezentacija Francuske
21:36h

76. minut - Oduzeo je Hamdala loptu Čuameniju na tridesetak metara od protivničkog gola, ali na kraju nije uradio - ništa. Pokušao je da dribla Varana,oklevao sa udarcem, na kraju se spetljao i izgubio loptu. Mogla je to da bude velika prilika za Maroko.

21:33h

71. minut - Posle dugo vremena prilika za Francuze. Tiram je bio najviši u skoku posle centaršuta Grizmana iz slobodnog udarca, ali je uspeo samo da okrzne loptu glavom.

Svetsko prvenstvo u Kataru
21:30h

65, minut - Odlučio se Regragi da osveži napad. Dvostruka izmena u ekipi Maroka: Bufal i En Nesiri su ustupili mesta Abuklalu i Hamdali.

21:25h

64. minut - Prva promena u Francuskoj. Markus Tiram ulazi u igru umesto Olivijea Žirua. Ulaskom Tirama Mbape se preselio u špic napada, dok će napadač Menhengladbaha delovati po levom boku.

21:14h

53. minut - Moglo je da bude opasno po Francusku. Ziješ je poslao oštru loptu u šesnaesterac za Atijata Alaha, ali je rezervista slabo zahvatio loptu. Isti igrač se u nastavku akcije ubacio po levom boku, međutim, Konate je počistio njegov centaršut. Kako bilo, stežu Marokanci obruč oko Lorisovog gola.

Fudbalska reprezentacija Maroka, Fudbalska reprezentacija Francuske, Svetsko prvenstvo u Kataru
21:04h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Još jedna promena kod Marokanaca, umesto Mazrauija, na terenu Atifa Alah

20:44h

44. minut - Ovo je mogao da bude gol prvenstva da je pogodio El Amik. Posle kornera, uhvatio je makazice fudbaler Maroka, a lopta je posle udarca pogodila stativu.

20:37h

36. minut - Kakva šansa za Francusku! Probio je po levoj strani Kilijan Mbape, potom šutirao ka golu, ali su na mestu bili defanzivci Maroka, lopta je potom stigla do Žirua koji je neometan sa nekih 11 metara pucao pored gola.

20:30h

31. minut - Propala je još jedna akcija Marokanaca, jer je u ofsajdu bio Sofijan Bufal.

20:20h

21. minut - Sais napušta teren zbog povrede, menja ga Amalah!