MESI IDE PO SVETSKI TRON! Leov ples za laganu pobedu protiv Hrvatske i finale Mundijala (VIDEO/FOTO)
Slavlje Lionela Mesija posle gola, Foto: EPA/Tolga Bozoglu

ARGENTINA SLAVI!

Kapiten "gauočosa" u trijumfu od 3:0 imao gol i asistenciju

Lionel Mesi ide po "Zlatnu boginju"! Fudbaleri Argentine pobedili su Hrvatsku 3:0 i plasirali se u finale Svetskog prvenstva u Kataru.

Kapiten "gaučosa" izjednačio je istorijski rekord Mundijala protiv "kockastih", a sve je na stadionu Lusail bilo gotovo u pet minuta prvog poluvremena.

Slavlje fudbalera Argentine
Slavlje fudbalera Argentinefoto: EPA/Friedemann Vogel

Prvo je 34. minutu minutu sa penala pogodio Leo, a prethodno je Dominik Livaković srušio Hulijana Alvareza.

Glavni sudija Danijele Orsato dao je žuti karton golmanu poraženog tima, kao i Matetu Kovačiću zbog protesta.

Zanimljivo da je Mario Mandžukić, član stručnog štaba Zlatka Dalića zbog protetsta isključen, odnosno zaradio je crveni karton.

Fudbaler Pari Sen Žermena došao je do 11. pogotka na Mundijalima i tako preskočio zemljaka Gabrijela Batistutu.

Slavlje Lionela Mesija
Slavlje Lionela Mesijafoto: EPA/Georgi Licovski

Šampion Južne Amerike nastavio je sa tangom u 39. minutu, a u glavnoj ulozi bio je Hulijan Alvarez.

Napadač Mančester sitija dobio je loptu na pola terena, a potom napravio slalom kroz odbranu aktuelnog viceprvaka sveta i pogodio za 2:0.

Ako je bilo dileme da li Hrvatska može da se vrati u život, sve je rešio Lionel Mesi u 70. minutu, ali nije bio strelac.

Kapiten je pokazao da mu na terenu nema ravnog iako ima punih 35 godina, a "žrtva" je bio Joško Gvardiol koji je završio kao na ringišpilu.

MESI IZVRTEO HRVATE KAO NA RINGIŠPILU: Nezaustavljivi Leo pokazao zašto je MAJSTOR FUDBALA! (VIDEO)

Usledila je potom šetnja kroz šesnaesterac kao da je sam oko sebe, a onda povratna lopta i drugi gol Hulijana Alvareza.

Podsetimo, Argentina će u finalu 18. decembra od 16 časova igrati protiv boljeg iz meča Francuske i Maroka (sreda, 20 časova).