MILENKOVIĆ TRAGIČAR VIOLE: Gosti nisu zaslužili da sa San Sira odu praznih ruku, Milan se provukao kroz iglene uši!
Nikola Milenković, Foto: EPA/Matteo Bazzi

serija a 15. kolo

Nakon pobede, Milan je pre klupske pauze zadržao -8 u odnosu na prvoplasirani Napoli

Fudbaleri Milana savladali su ekipu Fiorentine na San Siru sa 2:1 u meču 15. kola italijanske Serije A.

U redovima gostiju od prvog minuta igrao je srpski defanzivac Nikola Milenković.

Milan je prvi došao do gola u ranoj fazi utakmice. Igrao se drugi minut kada je Rafael Leao pogodio protivničku mrežu nakon asistencije Žirua.

Vođstvo ''rosonera'' trajalo je sve do 28. minuta, kada je Fiorentina uzvratila. Lopta se nekoliko puta odbijala u šesnaestercu domaće ekipe, do nje je došao Antonin Barak koji je uputio šut, lopta se potom odbila od štopera Milana Malika Tijaa i prevarila golmana Tatarušanua.

U drugom poluvremenu šansu da zaigraju dobili su Luka Jović i Aleksa Terzić.

Igrao se 91. minut kada su igrači Milana bili u naletu, usledio je centaršut po desnoj strani, golman ''viole'' Teraćano je izleteo u prazno, lopta je pala pred noge Milenkoviću, odbila se od njega i ušla u gol za 2:1 i pobedu Milana.

Nakon pobede, Milan je pre klupske pauze zadržao -8 u odnosu na prvoplasirani Napoli, dok je Fiorentina na 10. mestu sa 19 osvojenih bodova.