SRBIN UMALO TRAGIČAR LIVERPULA: Redsi preživeli PENAL dramu, Siti izbacio Čelsi!
Stefan Bajčetić, Foto: David Blunsden / Actionplus / Profimedia

liga kup engleske

"Građani" rutinski izašli na kraj sa "plavcima"

Objavljeno: 23:32h

Fudbaleri Mančester sitija eliminisali su Čelsi u 1/16 finala Liga kupa, pobedom od 2:0.

Pep Gvardiola i Grem Poter su na teren poslali kombinovane sastave i u tom odmeravanju snaga jači su bili "građani".

Obe ekipe imale su svojih šansi u prvom poluvremenu, da bi Siti u nastavku susreta u roku od pet minuta rešio utakmicu.

Najpre je Rijad Mares u 53. minutu savladao Mendija, da bi u 58. isto učinio i Hulijan Alvares.

Pokušavao je Čelsi da zakuva ovu utakmicu, ali Maunt i Sterling nisu bili precizni, dok je Pulišiću gol bio poništen zbog ofsajda.

Velikih problema imao je Liverpul, koji je tek posle penala izbacio Derbi Kaunti.

Tim Jirgena Klopa slavio je posle penala, a junak je bio treći golman Keleher.

Svih 90 minuta u redovima Liverpula odigrao je i Stefan Bajčetić, koji je bio neprecizan u prvoj seriji penala, baš kao i Firmino u trećoj.

Ipak, Keleher je odbranio udarce Hurihejna, Forsajta i Dobina, te tako poslao redse u narednu fazu.